mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault-Nissan: Elektrycznie w Irlandii

Renault-Nissan: Elektrycznie w Irlandii

Rząd irlandzki, spółka ESB – największy koncern energetyczny w kraju oraz Alians Renault-Nissan ogłosiły podpisanie porozumienia partnerstwa światowego, które uczyni Irlandię jednym z najbardziej zaawansowanych krajów europejskich w zakresie transportu z wykorzystaniem samochodów elektrycznych.

Renault-Nissan: Elektrycznie w Irlandii
Ostateczne porozumienie dotyczy w szczególności zapewnienia samochodów elektrycznych przez Alians Renault-Nissan, począwszy od 2011 roku, utworzenia przez ESB infrastruktury ładowania na poziomie krajowym, jak również polityki i działań zachęcających, które wprowadzi rząd, aby zachęcić do wprowadzenia jak największej liczby samochodów elektrycznych.Irlandzki rząd ogłosił dzisiaj, że wszyscy nabywcy samochodów elektrycznych otrzymają bonus w wysokości 5000 euro. Nabywcy irlandzcy zostaną zwolnieni z opłaty rejestracyjnej. ESB zainstaluje na terenie całego kraju 3500 punktów ładowania do grudnia 2011 roku.

Nissan będzie sprzedawać w Irlandii swój model LEAF, 5-osobowy samochód z elektryczną klapą tylną, już od początku roku 2011, a kilka miesięcy później Renault zaproponuje swój lekki elektryczny samochód dostawczy, Kangoo Z.E. Do końca 2011 roku Renault wyprodukuje około stu prototypów Fluence Z.E. w ramach projektu pilotażowego przewidzianego w Irlandii. Elektryczny sedan, do użytku zarówno prywatnego, jak i służbowego - Fluence Z.E. będzie dostępny w sprzedaży w Irlandii w 2012 roku.

Te trzy samochody będą wyposażone w akumulatory litowo-jonowe najnowszej generacji, wyprodukowane przez spółkę Automotive Energy Supply Corporation (AESC), w ramach joint-venture z Nissanem, NEC i NEC Tonkin.

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman