mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault-Samsung dla Nissana

Renault-Samsung dla Nissana

Aż trzy marki, a tylko jedno auto. Mowa tu o najmniejszym z gamy modelowej firmy Renault Samsung Motors, modelu SM3, który od przyszłego roku będzie eksportowany także pod marką Nissan.

Renault-Samsung dla Nissana

A wszystko to w ramach aliansu firm Renault i Nissan. Informację tę ogłosił Carlos Ghosn, prezes grupy Renault, w czasie swojej dwudniowej wizyty w Korei Południowej. Jednocześnie podkreślił bardzo ważną rolę, jaką w strukturze całej grupy odgrywa właśnie spółka RSM. Mimo iż weszła ona do w szeregi grupy Renault dopiero pięć lat temu, to już teraz rynek koreański jest dla francuskiej firmy siódmym pod względem wielkości sprzedaży. W ubiegłym roku łączna sprzedaż aut marki RSM wyniosła 85.098 sztuk, podczas gdy po 10 miesiącach tego roku wynik (niecałe 100.000 sprzedanych aut) jest lepszy o 42,9% niż w ubiegłym roku.

Trzy modele, jakie obecnie znajdują się w gamie spółki RSM - SM3, SM5 oraz wprowadzony pod koniec ubiegłego roku, a bazujący na Nissanie Maxima, SM7, to nie koniec współpracy firm. Kluczowym projektem w ramach aliansu jest C-SUV, który ma być produkowany w fabryce w Busan od 2007 roku, i sprzedawany jako RSM oraz Renault. Inne wspólne prace projektowe, to m.in. nowa gama silników benzynowych, projekty nowych modeli oraz różnych elementów stylistycznych nadwozia.

Czytaj więcej:

Koreańskie Renault (2005-01-26)

Koreański luksus - SM7 (2004-12-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Renault Samsung

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.