mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault-Samsung dla Nissana

Renault-Samsung dla Nissana

Aż trzy marki, a tylko jedno auto. Mowa tu o najmniejszym z gamy modelowej firmy Renault Samsung Motors, modelu SM3, który od przyszłego roku będzie eksportowany także pod marką Nissan.

Renault-Samsung dla Nissana

A wszystko to w ramach aliansu firm Renault i Nissan. Informację tę ogłosił Carlos Ghosn, prezes grupy Renault, w czasie swojej dwudniowej wizyty w Korei Południowej. Jednocześnie podkreślił bardzo ważną rolę, jaką w strukturze całej grupy odgrywa właśnie spółka RSM. Mimo iż weszła ona do w szeregi grupy Renault dopiero pięć lat temu, to już teraz rynek koreański jest dla francuskiej firmy siódmym pod względem wielkości sprzedaży. W ubiegłym roku łączna sprzedaż aut marki RSM wyniosła 85.098 sztuk, podczas gdy po 10 miesiącach tego roku wynik (niecałe 100.000 sprzedanych aut) jest lepszy o 42,9% niż w ubiegłym roku.

Trzy modele, jakie obecnie znajdują się w gamie spółki RSM - SM3, SM5 oraz wprowadzony pod koniec ubiegłego roku, a bazujący na Nissanie Maxima, SM7, to nie koniec współpracy firm. Kluczowym projektem w ramach aliansu jest C-SUV, który ma być produkowany w fabryce w Busan od 2007 roku, i sprzedawany jako RSM oraz Renault. Inne wspólne prace projektowe, to m.in. nowa gama silników benzynowych, projekty nowych modeli oraz różnych elementów stylistycznych nadwozia.

Czytaj więcej:

Koreańskie Renault (2005-01-26)

Koreański luksus - SM7 (2004-12-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Renault Samsung

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech