mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault-Samsung dla Nissana

Renault-Samsung dla Nissana

Aż trzy marki, a tylko jedno auto. Mowa tu o najmniejszym z gamy modelowej firmy Renault Samsung Motors, modelu SM3, który od przyszłego roku będzie eksportowany także pod marką Nissan.

Renault-Samsung dla Nissana

A wszystko to w ramach aliansu firm Renault i Nissan. Informację tę ogłosił Carlos Ghosn, prezes grupy Renault, w czasie swojej dwudniowej wizyty w Korei Południowej. Jednocześnie podkreślił bardzo ważną rolę, jaką w strukturze całej grupy odgrywa właśnie spółka RSM. Mimo iż weszła ona do w szeregi grupy Renault dopiero pięć lat temu, to już teraz rynek koreański jest dla francuskiej firmy siódmym pod względem wielkości sprzedaży. W ubiegłym roku łączna sprzedaż aut marki RSM wyniosła 85.098 sztuk, podczas gdy po 10 miesiącach tego roku wynik (niecałe 100.000 sprzedanych aut) jest lepszy o 42,9% niż w ubiegłym roku.

Trzy modele, jakie obecnie znajdują się w gamie spółki RSM - SM3, SM5 oraz wprowadzony pod koniec ubiegłego roku, a bazujący na Nissanie Maxima, SM7, to nie koniec współpracy firm. Kluczowym projektem w ramach aliansu jest C-SUV, który ma być produkowany w fabryce w Busan od 2007 roku, i sprzedawany jako RSM oraz Renault. Inne wspólne prace projektowe, to m.in. nowa gama silników benzynowych, projekty nowych modeli oraz różnych elementów stylistycznych nadwozia.

Czytaj więcej:

Koreańskie Renault (2005-01-26)

Koreański luksus - SM7 (2004-12-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Renault Samsung

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando