mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Thalia czy Clio sedan?

Renault Thalia czy Clio sedan?

Renault Thalia to nowy model Renault, którego sprzedaż rozpocznie się w połowie stycznia 2001 roku. Firma wzbogaca w ten sposób swoją ofertę o samochód z pogranicza segmentów B i C.

Renault Thalia czy Clio sedan?

Renault Thalia to po prostu Clio sedan. Auto, wyprodukowane na płycie podłogowej Clio, ma 1639 mm szerokości i 4150 długości. Producent ma nadzieję, że Thalia z 510-litrowym bagażnikiem zainteresuje młode rodziny, które poszukują pakownego, a jednocześnie niedrogiego samochodu.

Thalia oferowana jest z silnikami o pojemności 1,4 l i mocy 75 KM lub (za dopłatą) z szesnastozaworową jednostką 1,4 l o mocy 98 KM. Thalia objęta jest dwunastoletnią gwarancją antykorozyjną i trzyletnią gwarancją na powłokę lakierniczą. W standardowym wyposażeniu Renault Thalii znajdują się: poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, przednie pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikami napięcia, układ blokady zapłonu.

Thalia produkowana jest w Turcji w zakładach Oyak-Renault. Docelowo samochód oferowany będzie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Ameryce południowej: w Brazylii i Argentynie.

Renault twierdzi, że Thalia ma dużą szansę na zaistnienie na polskim rynku i przejęcie klientów wcześniej zainteresowanych kupnem Daewoo Lanosa, Opla Astry Classic czy Fiata Sieny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.