mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Truck przesuwa granicę oszczędnosci

Renault Truck przesuwa granicę oszczędnosci

Testowany i nagrodzony przez Fehrenkötter, następnie zatwierdzony przez TÜV, Renault Premium Route jest europejskim mistrzem oszczędności paliwa. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych rozwiązań w dziedzinie kontroli zużycia paliwa, specjalna seria Renault Premium Optifuel umożliwiła zmniejszenie zużycia paliwa dodatkowo o 6,4%. Obecnie, dzięki pakietowi Optiroll opracowanemu przez Renault Trucks, Nowy Renault Premium Optifuel przesuwa granice oszczędności paliwa!

Renault Truck przesuwa granicę oszczędnosci
Funkcja Optiroll, dostępna w standardzie w Nowym Renault Premium Optifuel, umożliwia optymalne wykorzystanie skrzyni biegów Optidriver+ i zaoszczędzenie o 1% więcej paliwa w porównaniu z Renault Premium Optifuel. Za pomocą funkcji Soft Cruise Control, inteligentnego regulatora prędkości, samochód ciężarowy dostosowuje swoją prędkość tak, aby uzyskać lepszą równowagę między momentem a efektywnością, szczególnie podczas podjazdów.
Tryb Optiroll załącza się automatycznie w momencie wybrania funkcji Soft Cruise Control. W odpowiednich sytuacjach skrzynia biegów Optidriver+ przełącza się do położenia neutralnego, umożliwiając optymalne wykorzystanie bezwładności pojazdu, a zatem dodatkowe zmniejszenie zużycia paliwa. W każdej chwili, kierowca może przejąć kontrolę, wyłączając tę funkcję.
Renault Premium Route jest wielofunkcyjnym samochodem ciężarowym. Nagrodzony w testach Fehrenkötter, jest liderem w dziedzinie transportu długodystansowego oraz efektywności: poza największą na rynku ładownością, może poszczycić się najmniejszym zużyciem paliwa w swojej kategorii - 32,4 l na 100 km
Testowany przez 3 lata w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych i porównany z 6 innymi markami europejskimi, Renault Premium Route okazał się wielkim zwycięzcą we wszystkich kategoriach.
Renault Premium dostępny w wersjach o mocy: 380, 430 i 460 KM. Wersja Premiumum Route dysponuje najszerszym zakresem ekonomicznych prędkości w swojej kategorii.

Renault Premium Optifuel zawiera wszystkie rozwiązania ograniczające zużycie paliwa opracowane przez Renault Trucks: Optifuel Technology, Optifuel Infomax, Optifuel Training i Optifuel Programme.
Dzięki rozwiązaniom Optifuel, ale również szkoleniom kierowców, Renault Premium Optifuel zapewnia oszczędność na poziomie 6,4% w porównaniu z wynikami uzyskanymi przez Renault Premium Route, również lidera w dziedzinie oszczędności paliwa w swojej kategorii.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.