mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Truck przesuwa granicę oszczędnosci

Renault Truck przesuwa granicę oszczędnosci

Testowany i nagrodzony przez Fehrenkötter, następnie zatwierdzony przez TÜV, Renault Premium Route jest europejskim mistrzem oszczędności paliwa. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych rozwiązań w dziedzinie kontroli zużycia paliwa, specjalna seria Renault Premium Optifuel umożliwiła zmniejszenie zużycia paliwa dodatkowo o 6,4%. Obecnie, dzięki pakietowi Optiroll opracowanemu przez Renault Trucks, Nowy Renault Premium Optifuel przesuwa granice oszczędności paliwa!

Renault Truck przesuwa granicę oszczędnosci
Funkcja Optiroll, dostępna w standardzie w Nowym Renault Premium Optifuel, umożliwia optymalne wykorzystanie skrzyni biegów Optidriver+ i zaoszczędzenie o 1% więcej paliwa w porównaniu z Renault Premium Optifuel. Za pomocą funkcji Soft Cruise Control, inteligentnego regulatora prędkości, samochód ciężarowy dostosowuje swoją prędkość tak, aby uzyskać lepszą równowagę między momentem a efektywnością, szczególnie podczas podjazdów.
Tryb Optiroll załącza się automatycznie w momencie wybrania funkcji Soft Cruise Control. W odpowiednich sytuacjach skrzynia biegów Optidriver+ przełącza się do położenia neutralnego, umożliwiając optymalne wykorzystanie bezwładności pojazdu, a zatem dodatkowe zmniejszenie zużycia paliwa. W każdej chwili, kierowca może przejąć kontrolę, wyłączając tę funkcję.
Renault Premium Route jest wielofunkcyjnym samochodem ciężarowym. Nagrodzony w testach Fehrenkötter, jest liderem w dziedzinie transportu długodystansowego oraz efektywności: poza największą na rynku ładownością, może poszczycić się najmniejszym zużyciem paliwa w swojej kategorii - 32,4 l na 100 km
Testowany przez 3 lata w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych i porównany z 6 innymi markami europejskimi, Renault Premium Route okazał się wielkim zwycięzcą we wszystkich kategoriach.
Renault Premium dostępny w wersjach o mocy: 380, 430 i 460 KM. Wersja Premiumum Route dysponuje najszerszym zakresem ekonomicznych prędkości w swojej kategorii.

Renault Premium Optifuel zawiera wszystkie rozwiązania ograniczające zużycie paliwa opracowane przez Renault Trucks: Optifuel Technology, Optifuel Infomax, Optifuel Training i Optifuel Programme.
Dzięki rozwiązaniom Optifuel, ale również szkoleniom kierowców, Renault Premium Optifuel zapewnia oszczędność na poziomie 6,4% w porównaniu z wynikami uzyskanymi przez Renault Premium Route, również lidera w dziedzinie oszczędności paliwa w swojej kategorii.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.