mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault dla Carlsberga

Renault dla Carlsberga

Należąca do koncernu Carlsberg firma Feldschlöschen Getränke AG odebrała pierwsze 111 egzemplarzy pojazdów ze 136 zamówionych w pierwszej połowie 2011 roku. Zamówienie to zostało złożone w następstwie przetargu wygranego przez Renault Trucks.

Renault dla Carlsberga
W skład zamówienia wchodzi 110 egzemplarzy Renault Premium Distribution 26 t o mocy 430 KM oraz 26 Renault Midlum 16 t o mocy 300 KM, wszystkie w wersji Euro V EEV ze zautomatyzowanymi skrzyniami biegów Optitronic i Optidriver+. Całość zamówienia, obejmującego 136 pojazdów, zostanie zrealizowana do kwietnia 2012 roku.
Po przeprowadzeniu testu sześciu modeli sześciu różnych marek w rzeczywistych warunkach, szwajcarska firma zdecydowała się na zakup 110 Renault Premium Distribution i 26 Renault Midlum Euro V EEV. Pod koniec listopada do Fedschlöschen Getränke AG dotarło kolejnych 21 pojazdów. W poprzednich miesiącach do firmy trafiło 90 samochodów.
- Pod względem naszego pierwszego kryterium, czyli zużycia paliwa, Midlum i Premium Distribution uzyskały bardzo dobre wyniki . Firma ta wyznaje te same wartości co Renault Trucks jeśli chodzi o obniżanie zużycia paliwa i ochronę środowiska. Ponadto naszym kierowcom przypadł do gustu komfort użytkowania zautomatyzowanej skrzyni biegów oraz rozwiązania zastosowane w kabinie, w szczególności łatwość dostępu do wnętrza oraz przeszklone drzwi boczne - wyjaśnił Kay Kretschmann, dyrektor działu transportu w firmie Feldschlöschen.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.