mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault dla Carlsberga

Renault dla Carlsberga

Należąca do koncernu Carlsberg firma Feldschlöschen Getränke AG odebrała pierwsze 111 egzemplarzy pojazdów ze 136 zamówionych w pierwszej połowie 2011 roku. Zamówienie to zostało złożone w następstwie przetargu wygranego przez Renault Trucks.

Renault dla Carlsberga
W skład zamówienia wchodzi 110 egzemplarzy Renault Premium Distribution 26 t o mocy 430 KM oraz 26 Renault Midlum 16 t o mocy 300 KM, wszystkie w wersji Euro V EEV ze zautomatyzowanymi skrzyniami biegów Optitronic i Optidriver+. Całość zamówienia, obejmującego 136 pojazdów, zostanie zrealizowana do kwietnia 2012 roku.
Po przeprowadzeniu testu sześciu modeli sześciu różnych marek w rzeczywistych warunkach, szwajcarska firma zdecydowała się na zakup 110 Renault Premium Distribution i 26 Renault Midlum Euro V EEV. Pod koniec listopada do Fedschlöschen Getränke AG dotarło kolejnych 21 pojazdów. W poprzednich miesiącach do firmy trafiło 90 samochodów.
- Pod względem naszego pierwszego kryterium, czyli zużycia paliwa, Midlum i Premium Distribution uzyskały bardzo dobre wyniki . Firma ta wyznaje te same wartości co Renault Trucks jeśli chodzi o obniżanie zużycia paliwa i ochronę środowiska. Ponadto naszym kierowcom przypadł do gustu komfort użytkowania zautomatyzowanej skrzyni biegów oraz rozwiązania zastosowane w kabinie, w szczególności łatwość dostępu do wnętrza oraz przeszklone drzwi boczne - wyjaśnił Kay Kretschmann, dyrektor działu transportu w firmie Feldschlöschen.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando