mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault dla grupy Hoyer

Renault dla grupy Hoyer

Polski oddział firmy Hoyer Group z siedzibą w Katowicach podpisał ostatnio kontrakt na transport LPG dla krajowej sieci stacji paliw. Przygotowując się do realizacji kontraktu zakupiono dziesięć nowych ciężarówek marki Renault, z czego siedem ciągniki siodłowe Premium 430.19 T Pozostałe to dwuosiowe Midlum 270.18 Heavy i dwa trzyosiowe podwozia Premium 430.26 S 6x2 D.

Renault dla grupy Hoyer
Borys Gierka - prokurent firmy Hoyer Polska twierdzi, że jednym z argumentów przekonującym do zakupu ciężarówek marki Renault była bardzo dobrze rozwinięta sieć serwisowa i jakość świadczonych tam usług. Niebagatelne znaczenie miał także niski ciężar własny, który w przypadku ciągników siodłowych Premium należy do najniższych wśród dostępnych z kabiną sypialną. Ciężar ciągnika zestawionego z naczepo-cysterną jest istotny ze względu na dopuszczalne obciążenie osi napędowej. Premium o rozstawie 3,9 m i odległości sworznia królewskiego siodła 820 mm łatwo balansuje obciążenie powstające na siodle. Nośność osi kierującej ciągnika wynosi 7,1t przy 11,5 t nacisku na oś napędową. Podwozie trzyosiowe zostało wyposażone w osie o nośności 8, 11,5 i 7,5 t (wleczona).  W przypadku dwuosiowego Midlum nośności wynoszą odpowiednio 7,1 i 11,5t.

Wyposażenie ciężarówek zakupionych przez firmę Hoyer Polska jest bogatsze od standardowej oferty Renault Trucks. Ciągniki Premium otrzymały m.in.: pełny układ EBS tzn. wyposażony w ABS, EBA (wspomaganie hamowania awaryjnego); ASR z funkcją kontroli momentu obrotowego podczas zwalniania, harmonizacja hamulców ciągnika i naczepy; asystent ruszania pod górę (Hill Start Aid); alarmy stanu hamulców; kontrola spięcia naczepy oraz ESP (kontrola toru jazdy i zabezpieczenie przed przewróceniem).

Hoyer Group specjalizuje się w transporcie chemikaliów oraz gazów i należy do jednych z największych przewoźników drogowych świata. Obecna jest m.in. w USA, Brazylii, Singapurze, a od 1992 r. także na polskim rynku transportowym.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.