mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault - lekko w dół

Renault - lekko w dół

Francuski koncern podał informacje o wynikach z działalności za pierwszy kwartał tego roku. W porównaniu z adekwatnym okresem w 2004 roku spadek wyniósł 0,9%.

Całościowe obroty Grupy Renault wyniosły w pierwszym kwartale 2005 r. 9.840 mln euro, wobec 9.923 mln w pierwszym kwartale 2004 roku.

W branży samochodowej obroty osiągnęły 9.381 mln euro, czyli nieznacznie - o 0,9% - spadły w stosunku do podobnego okresu rok temu.

Liczba sprzedanych samochodów nowych Grupy zwiększyła się w stosunku do pierwszego kwartału 2004 o 2,4% i wyniosła 637 093 sztuk. Przyczynił się do tego wysoki poziom sprzedaży w krajach pozaeuropejskich.

Natomiast na rynku w Europie Zachodniej, który odnotowuje tendencję zniżkową o 1,7%, Renault zwiększył swój udział w rynku z 10,5% do 10,6%.

Poza Europą Grupa odnotowała znaczny wzrost sprzedaży (+20,3%). Z wyjątkiem Turcji sprzedaż Grupy zwiększyła się znacznie na wszystkich obszarach jej działalności, przede wszystkim zaś w Rosji (+53%), Afryce i na Bliskim Wschodzie (+23%).

W tym samym okresie podwoiła się sprzedaż Dacii (+95,4%) w związku z coraz większym popytem na Dacię Logan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.