mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault mało bezpieczne?

Renault mało bezpieczne?

Samochody Renault, przez wielu uznawane za jedne z bardziej bezpiecznych, jakie są dostępne na europejskim rynku, mają problemy w Chinach z... bezpieczeństwem. Ze względu na jego niski poziom aż cztery modele tej francuskiej marki nie będą mogły być sprzedawane za Wielkim Murem.

Renault mało bezpieczne?
Import czterech modeli Renault (Laguna, Scenic, Megane oraz Megane Coupe-Cabriolet) został zastopowany przez chińską agencję kontrolującą jakość sprowadzanych do Chin produktów (General Administration of Quality Supervision Inspection and Quarantine - AQSIQ). Ze stanowiska, jakie można przeczytać na stronie tej agencji, wynika, że dane modele nie spełniają głównych standardów oraz wymagań technicznych i z tego względu mogą stanowić poważne ryzyko podczas użytkowania. O jakie uchybienia chodzi, nie podano.

Agencja AQSIQ podała również, że w przeszłości Renault już wielokrotnie miało problemy z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla swoich samochodów.

Nie ma się co dziwić, że strona francuska jest mocno zdziwiona taką decyzją. Wszystkie modele otrzymały bowiem pięć gwiazdek od Euro NCAP za bezpieczeństwo, jakie zapewniają podczas wypadków drogowych. Renault zresztą jest liderem, jeśli chodzi o wyniki uzyskiwane w testach zderzeniowych Euro NCAP. Eksportowane do Chin modele produkowane są w tych samych fabrykach i wg tych samych standardów co modele, które trafiają na inne światowe rynki.

Choć rynek chiński nie należy do najważniejszych z punktu widzenia Renault (w 2008 r. sprzedaż Renault nie przekroczyła 900 egzemplarzy), to jednak jego rosnąca rola i uzyskanie statusu największego na świecie sprawiają, że z pewnością francuski koncern nie będzie chciał go zignorować. Czas pokaże natomiast, czy decyzja władz chińskich rzeczywiście była podyktowana niskim poziomem bezpieczeństwa, czy może miała jakieś drugie dno.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Ci to kupują – rynek chiński

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~każdą tezę można udowodnić, kwestia jakie się 2009-07-23

zastosuje narzędzia. To że Renault dostawał 5* w euroncap to też pamiętajmy, że pod ncap był on projektowany.

~der 2009-06-14

Grunt to podac rzetelna informację. Temat dotyczy samochodow z 2007 roku. Maja Francuzi za poparcie Dalaj Lamy

~konri 2009-06-12

Dalajlama byl ostatnio w Paryżu i ... w szystko w tym temacie

~mancat 2009-06-12

Ja tam za renault nie przepadam, ale Chińczycy wypowiadają się w kwestiach, w których sami są gorzej niż beznadziejni. Wystarczy poszukać crash-restów chińskich aut...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.