mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault nie tylko jeździ. Dba też o cerę kierowcy

Renault nie tylko jeździ. Dba też o cerę kierowcy

Renault oraz należąca do Działu Produktów Luksusowych koncernu L’Oréal firma Biotherm, nawiązały współpracę w ramach prac nad stworzeniem unikalnego samochodu koncepcyjnego
− w 100% elektrycznego auta spa o zerowej emisji − ZOE Z.E.

Renault nie tylko jeździ. Dba też  o cerę kierowcy
Miejski, w 100% elektryczny samochód koncepcyjny ZOE Z.E. o zerowej emisji jest autem dla tych wszystkich użytkowników, którzy pragną dbać o środowisko, dbając równocześnie o siebie, także za kierownicą. Jego dach pokrywa inteligentna membrana, chroniąca wnętrze przed gorącem i zimnem i zapewniająca optymalne działanie klimatyzacji, z odzyskiem energii dzięki rozmieszczonym w układzie plastra miodu ogniwom fotowoltaicznym. Przód i tył pojazdu pokryty jest poliuretanową, żelową powłoką ochronną. Ta druga skóra chroni elementy nadwozia najbardziej narażone na drobne uszkodzenia w ruchu miejskim. W samochodzie koncepcyjnym ZOE Z.E. zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie filtrowania i oczyszczania powietrza w trosce o zdrowie pasażerów, ich dobre samopoczucie i zachowanie pięknej skóry.

Stąd, nowy koncept Renault śmiało można nazwać pierwszym "auto-spa". Rezultat ZOE Z.E zapewnia użytkownikom tak unikalne korzyści jak Właściwe nawilżenie skóry poprzez system inteligentnej klimatyzacji, regulującej stopień nawilżenia powietrza w kabinie; ochrona przed zanieczyszczeniem powietrza dzięki czujnikowi zanieczyszczenia powietrza i filtrom przeciwpyłkowym; rozpylanie aktywnych zapachów: elektrycznie sterowany system rozpylający unikalne, aktywne aromaty, dostosowane do aktualnych potrzeb kierowcy.

ZOE Z.E. stanowi zapowiedź modelu seryjnego, który Renaut zamierza wprowadzić do sprzedaży w 2012 roku.

Podobne wiadomości:

GTA Spano – Hiszpan z temperamentem

auto motor i sport 0000-00-00

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.