mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault nie tylko jeździ. Dba też o cerę kierowcy

Renault nie tylko jeździ. Dba też o cerę kierowcy

Renault oraz należąca do Działu Produktów Luksusowych koncernu L’Oréal firma Biotherm, nawiązały współpracę w ramach prac nad stworzeniem unikalnego samochodu koncepcyjnego
− w 100% elektrycznego auta spa o zerowej emisji − ZOE Z.E.

Renault nie tylko jeździ. Dba też  o cerę kierowcy
Miejski, w 100% elektryczny samochód koncepcyjny ZOE Z.E. o zerowej emisji jest autem dla tych wszystkich użytkowników, którzy pragną dbać o środowisko, dbając równocześnie o siebie, także za kierownicą. Jego dach pokrywa inteligentna membrana, chroniąca wnętrze przed gorącem i zimnem i zapewniająca optymalne działanie klimatyzacji, z odzyskiem energii dzięki rozmieszczonym w układzie plastra miodu ogniwom fotowoltaicznym. Przód i tył pojazdu pokryty jest poliuretanową, żelową powłoką ochronną. Ta druga skóra chroni elementy nadwozia najbardziej narażone na drobne uszkodzenia w ruchu miejskim. W samochodzie koncepcyjnym ZOE Z.E. zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie filtrowania i oczyszczania powietrza w trosce o zdrowie pasażerów, ich dobre samopoczucie i zachowanie pięknej skóry.

Stąd, nowy koncept Renault śmiało można nazwać pierwszym "auto-spa". Rezultat ZOE Z.E zapewnia użytkownikom tak unikalne korzyści jak Właściwe nawilżenie skóry poprzez system inteligentnej klimatyzacji, regulującej stopień nawilżenia powietrza w kabinie; ochrona przed zanieczyszczeniem powietrza dzięki czujnikowi zanieczyszczenia powietrza i filtrom przeciwpyłkowym; rozpylanie aktywnych zapachów: elektrycznie sterowany system rozpylający unikalne, aktywne aromaty, dostosowane do aktualnych potrzeb kierowcy.

ZOE Z.E. stanowi zapowiedź modelu seryjnego, który Renaut zamierza wprowadzić do sprzedaży w 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Kolejna seria testów Euro NCAP

auto motor i sport 0000-00-00

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.