mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault obniża emisję hałasu

Renault obniża emisję hałasu

W dniu dzisiejszym Renault dokonał w Ośrodku Technicznym w Lardy inauguracji nowej jednostki wyspecjalizowanej w obniżaniu poziomu emisji hałasu zespołów napędowych.

Laboratorium NVH (Noise Vibration and Harshness) należy do najnowocześniejszych placówek w Europie. Jest wyposażone w systemy testowe i pomiarowe drgań i hałasu (m.in. stanowiska do badań drganiowych i akustycznych zespołów napędowych, stanowisko rolkowe w komorze półbezechowej, stanowisko badawcze acykliczności pracy zespołów napędowych i pomieszczenie pogłosowe). Specjaliści od inżynierii samochodowej będą mogli dzięki temu we wstępnej fazie procesu projektowego i w znacznie krótszym czasie obliczyć specyfikację i parametry wibracyjno-akustyczne silników i skrzyń biegów.
 
Wraz z powołaniem jednostki NVH (Noise Vibration and Harshness), Renault wkracza na nowy etap w dążeniu do redukcji drgań i emisji hałasu. Nowa jednostka pozwoli na uzyskanie charakterystycznego dla zespołów napędowych Renault brzmienia.
 
Celem Renault jest uplasowanie się wśród najlepszych producentów na rynku pod względem wibroakustyki. Już wysokich umiejętności w zakresie komfortu akustycznego dowodzi pierwsza nagroda przyznana Vel Satisowi w konkursie "Złotego decybela 2001", dzięki uzyskaniu homologacji tego pojazdu na 71 dBA.
 
Powołanie jednostki NVH zapewni Renault odpowiednie środki, aby osiągnąć bardzo dobre wyniki pod względem drgań (komfort w kabinie) i promieniowania (hałasu emitowanego na zewnątrz przez zespół napędowy). Pomiary i analizy będą dotyczyć różnego typu hałasów, zarówno przekazywanych przez ciała stałe (części lub komponenty) jak i rozchodzących się w powietrzu. Jednym z głównych atutów jednostki NVH jest zebranie w jednym miejscu specjalistów (80 inżynierów i techników) i najnowocześniejszych środków technicznych niezbędnych w badaniu drgań i akustyki (pierwsze w Europie stanowisko badawcze acykliczności pracy zespołów napędowych obejmujące elektryczny generator odtwarzający nieregularną pracę silnika spalinowego). Laboratorium NVH, którego powierzchnia wynosi 6.000 m2, wymagało inwestycji 25 mln euro.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.