mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault przejął słoweński Revoz

Renault przejął słoweński Revoz

Grupa Renault odkupuje jedną trzecią kapitału filii Revoz, dotychczas w posiadaniu akcjonariuszy słoweńskich, obejmując w ten sposób 100% udziałów w swojej filii.

23 grudnia 2003 roku Grupa Renault podpisała umowę kupna 33,3% kapitału swojej słoweńskiej filii produkcyjnej Revoz. Ta część kapitału była do tej pory w posiadaniu Holdingu IMV, tradycyjnego partnera Renault w Słowenii oraz akcjonariuszy prywatnych. Przeniesienie własności dokonane zostanie 3 lutego 2004 roku, zwiększając udziały Renault w filii Revoz do 100%. Revoz, jako jedyne przedsiębiorstwo produkujące samochody w tym rejonie Europy Środkowej, który wejdzie do Unii Europejskiej w maju 2004 roku, zatrudniające 2142 osoby (dane z 1 stycznia 2003 roku), jest największym pracodawcą w przemyśle, a także największym słoweńskim eksporterem.

Fabryka Revoz, stanowiąca integralną część potencjału przemysłowego Renault w Europie, usytuowana w miejscowości Novo Mesto, 70 km nà l'esta południowy wschód od stolicy państwa Lublany, należy do trzech europejskich fabryk Renault produkujących Clio, wraz z Flins we Francji i Valladolid w Hiszpanii. Liczba wyprodukowanych samochodów wyniosła w 2003 roku 118 200 sztuk.

Fabryka ta zajmuje szóste miejsce wśród wszystkich producentów samochodów, plasując się w ścisłej czołówce najwydajniejszych fabryk samochodów w Europie. Od chwili powstania wykorzystała ona poziom inwestycji wynoszący blisko 400 milionów euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.