mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault sprowadzi koreańskie limuzyny

Renault sprowadzi koreańskie limuzyny

Renault rozważa uruchomienie importu luksusowych limuzyn pochodzących z koreańskiego oddziału Renault Samsung Motors do Europy łącznie z Rosją oraz do państw na Środkowym Wschodzie. Na Starym Kontynencie koreańskie limuzyny mają zastąpić model VelSatis, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Renault sprowadzi koreańskie limuzyny
Początek importu luksusowych modeli z Korei Południowej do Europy miałby nastąpić od 2009 roku. Auta pochodzące z Renault Samsung Motors (RSM) miałyby być sprzedawana na nowych rynkach już jednak pod nazwą główną nazwą francuskiej firmy, a więc Renault – powiedział paryskiej gazecie „La Tribune” szef RSM – Jean-Marie Hurtiger. Póki co niewiadomo jednak które z koreańskich limuzyn miałyby trafić na rynek europejski – jednym z flagowych modeli produkowanych prze RSM, jest samochód o nazwie SM5.

O rozpoczęciu importu samochodów z Korei Południowej do Europy zadecydowało przede wszystkim względy finansowe. Koszt godziny pracy jest w azjatyckim kraju tańszy o około 60-70 procent w porównaniu z godziną pracy we Francji. Koreańscy pracownicy są przy tam także bardzo dobrze wykształceni, produktywni i elastyczni pod względem organizacji pracy. RSM w momencie uruchamiania swojej działalności w 2000 roku produkowała 12 600 aut rocznie. Teraz wolumen produkcyjny utrzymuje się na poziomie 170 000 sztuk. W ciągu trzech najbliższych lat liczba produkowanych samochodów ma zbliżyć się do granicy 300 000. W maju przyszłego roku Renault zamierza zlecić zakładom w Korei Południowej montaż samochodu terenowego, który będzie później sprzedawany w Europie.

Dowiedz się więcej o marce Renault

Komentuj:

~Diler KIA 2007-10-09

Brawo dla Krzyśka za spostrzegawczość.

~Krzysiek 2007-10-08

samochód ze zdjęcia jest poprzednią generacją MS5 Wymiary: Długość: 4,905mm Szerokość: 1,787mm Wysokość: 1,475mm, Rozstaw osi : 2,775mm

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.