mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault "szaleje" w Indiach

Renault "szaleje" w Indiach

Renault oficjalnie rozpoczyna swoją ofensywę na rynku indyjskim. Początek odzwierciedla wprowadzenie modelu Fluence.

Renault
Indie są jednym z trzech najważniejszych państw w strategii Renault na świecie. Wprowadzenie Fluence'a jest pierwszy etapem ofensywy pięciu modeli, która potrwa do końca 2012 roku i dzięki której gama francuskiego producenta stanie się najmłodszą z gam samochodów na rynku indyjskim.

Po wprowadzeniu Fluence w październiku, do oferty wejdzie Koleos, a następnie trzy nowe auta, w tym jeden SUV. - Wprowadzenie Fluence do sprzedaży w Indiach jest początkiem zakrojonej na szeroką skalę ofensywy produktów na tym rynku, który jest jednym z filarów rozwoju działalności Renault na świecie w ramach strategii Renault 2016 – "Drive the Change" – wyjaśnia Marc Nassif, dyrektor generalny Renault na Indie. – Fabryka w Chennai, ośrodki inżynieryjne, projektowe i logistyczne oraz sieć handlowa, która do końca 2012 r. będzie liczyć sto salonów, stanowią narzędzia, jakimi posługuje się Renault, by dostarczyć indyjskim klientom samochody wysokiej jakości, dostosowane znakomicie do specyfiki rynku.

Rynek indyjski w ostatnich latach odnotowuje roczny wzrost w wysokości 20%, sprawiając, że Indie są jedny, z najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów świata. W 2005 roku sprzedano średnio 1.2 miliona aut, a do końca 2011 ta liczba ma wzrosnąć do 3 milionów. Aktualnie 60% nabywców kupuje właśnie swój pierwszy samochód - większość z nich to młodzi ludzie, bo 57% z nich ma poniżej 35 lat.

Renault ma w Indiach fabrykę w Chennai, w której montowany jest m.in. model Koleos i Fluence.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Koleos
Renault Koleos
Cena podstawowa już od: 111 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Renault Twizy – znamy ceny

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.