mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault testuje Koleosa

Renault testuje Koleosa

Renault zaprezentowało studium koncepcyjne Koleos Concept podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, w 2006 roku. Prototyp zapowiadał dość ciekawy samochód z segmentu crossover z napędem na cztery koła, który początkowo miał wejść do sprzedaży w 2008 roku.

Renault testuje Koleosa

Zamaskowany egzemplarz został niedawno przyłapany na jednej z francuskich dróg. Pierwsze wrażenia zapowiadają, że będzie to bardzo ciekawa propozycja z segmentu aut napędzanych na cztery koła. Dzięki dość obszernym gabarytom wewnątrz znajdzie się dużo miejsca dla pasażerów. Docelowo będzie to auto odpowiednie dla codziennego użytku, włączając w to weekendowe wyjazdy poza asfaltową nawierzchnię.

W celu zapewnienia odpowiednich wrażeń off-roadowych producent wyposaży go w odpowiednio przygotowane zawieszenie, zwiększony prześwit, wspomniany napęd na cztery koła oraz silnik 2.0 dCi, stworzony w aliansie Renault z Nissanem. Nad stylistyką nadwozia i wnętrza Renault współpracowało z centrum Designu Renault Samsung Motors, umiejscowionym w Korei.

W skład wyposażenia standardowego wejdą takie elementy jak ABD wraz z EBD, ESP oraz elektroniczne dodatki zastępujące reduktor - HDC oraz HSA. W kwestii ekologii auto będzie posiadać samo-regenerujący się filtr cząsteczek stałych.

Czytaj także:

Renault Koleos: zapowiedź SUV-a (2006-09-29)

Komentuj:

~Renault i Samsung 2007-06-14

Odkad Renault tworzy samochody z Samsungiem nic juz nie jest tak,wystarczy spojrzec na najnowsza Lagune III generacji,czy twingo,one poprostu wygladaja jak ich koreanskie wersje samsunga.Szkoda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.