mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault twardo walczy o Kubicę

Renault twardo walczy o Kubicę

Eric Boullier przyznał, że jego zespół próbuje przekonać Roberta Kubicę do pozostania w Renault także w przyszłym roku. Szef teamu potwierdził tym samym, że przyszłość Polaka jest otwarta i już w sezonie 2011 nasz kierowca może zmienić pracodawcę - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Renault twardo walczy o Kubicę
By do tego nie dopuścić, nie wystarczą słowa. Potrzebne są czyny. Najważniejsi ludzie Renault muszą zrobić wszystko, aby Robert Kubica uwierzył, że szansę na spełnienie swoich sportowych ambicji, czyli zdobycie mistrzostwa świata, będzie miał pozostając u nich. Potrzebują udowodnić, że zespół stać na szybki i stały postęp technologiczny. I to nie w przyszłości, tylko tu i teraz. Kubica chce bowiem walczyć o zwycięstwa najwcześniej jak się da, najchętniej jeszcze w tym sezonie. Do tego więc dąży jego ekipa i jak do tej pory tempo rozwoju jest przynajmniej zadowalające.

Dyrektor techniczny Renault James Allison stwierdził, że w ciągu pierwszych sześciu wyścigów sezonu 2010 model R30 zrobił się szybszy o 0.75 sekundy na okrążeniu. To wciąż nie wystarcza jednak, by wejść do ścisłej czołówki. Już w najbliższym wyścigu, Grand Prix Turcji, w bolidzie zainstalowany zostanie duży pakiet udoskonaleń. Kolejne zapowiadane są na GP Kanady.

- Nowe zestawy modyfikacji wyglądają obiecująco. Robert jest doskonale poinformowany co robimy i jestem przekonany, że to wystarczy, aby z radością u nas pozostał - powiedział Eric Boullier.

Cały artykuł przeczytasz w piątkowym „Przeglądzie Sportowym".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica kontrakt Eric Boullier

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.