mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault twardo walczy o Kubicę

Renault twardo walczy o Kubicę

Eric Boullier przyznał, że jego zespół próbuje przekonać Roberta Kubicę do pozostania w Renault także w przyszłym roku. Szef teamu potwierdził tym samym, że przyszłość Polaka jest otwarta i już w sezonie 2011 nasz kierowca może zmienić pracodawcę - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Renault twardo walczy o Kubicę
By do tego nie dopuścić, nie wystarczą słowa. Potrzebne są czyny. Najważniejsi ludzie Renault muszą zrobić wszystko, aby Robert Kubica uwierzył, że szansę na spełnienie swoich sportowych ambicji, czyli zdobycie mistrzostwa świata, będzie miał pozostając u nich. Potrzebują udowodnić, że zespół stać na szybki i stały postęp technologiczny. I to nie w przyszłości, tylko tu i teraz. Kubica chce bowiem walczyć o zwycięstwa najwcześniej jak się da, najchętniej jeszcze w tym sezonie. Do tego więc dąży jego ekipa i jak do tej pory tempo rozwoju jest przynajmniej zadowalające.

Dyrektor techniczny Renault James Allison stwierdził, że w ciągu pierwszych sześciu wyścigów sezonu 2010 model R30 zrobił się szybszy o 0.75 sekundy na okrążeniu. To wciąż nie wystarcza jednak, by wejść do ścisłej czołówki. Już w najbliższym wyścigu, Grand Prix Turcji, w bolidzie zainstalowany zostanie duży pakiet udoskonaleń. Kolejne zapowiadane są na GP Kanady.

- Nowe zestawy modyfikacji wyglądają obiecująco. Robert jest doskonale poinformowany co robimy i jestem przekonany, że to wystarczy, aby z radością u nas pozostał - powiedział Eric Boullier.

Cały artykuł przeczytasz w piątkowym „Przeglądzie Sportowym".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica kontrakt Eric Boullier

Podobne wiadomości:

Zobacz bolid Roberta Kubicy we Wrocławiu

auto motor i sport 0000-00-00

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.