mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault ulega Putinowi

Renault ulega Putinowi

O tym, iż z Rosją bardzo ciężko prowadzi się wszelkie interesy, przekonały się już rządy niejednego państwa. Teraz siłę argumentów rosyjskiego premiera, Wladimira Putina, musiało uznać także i Renault zgadzając się na pomoc dla upadającego koncernu AvtoVAZ.

Renault ulega Putinowi
Francuski koncern został wezwany przez Putina do ratowania koncernu AvtoVAZ, który stoi na skraju bankructwa. Według rosyjskiego premiera każdy udziałowiec upadającego koncernu powinien na równi zaangażować się w pomoc dla firmy, inaczej musi się liczyć z redukcją swoich udziałów. Rząd rosyjski, który jest w posiadaniu 25,1% akcji AvtoVAZ (poprzez swój koncern Rostechnologie) już zapowiedział, że przeznaczy dodatkowe 2 mld rubli (ok. 400 mln dolarów) głównie na odprawy dla zwalnianych pracowników.

Dlatego też szefowie Renault (25% udziałów w AvtoVAZ) potwierdzili zwiększenie swojego zaangażowania w rozwój firmy AvtoVAZ. Pomoc obejmie i środki finansowe, i nowe technologie francuskiej firmy. Dokładna wielkość oraz rodzaj udzielonej pomocy zostanie ustalona po dokładniejszej analizie sytuacji i potrzeb rosyjskiego koncernu.

Plan ratowania firmy w pierwszym etapie będzie opierać się między innymi na zwolnieniach. Z łącznej liczby ponad 100 tys. zatrudnionych w koncernie osób będzie musiało odejść ok. 27 tys.

Sytuacja rosyjskiej branży motoryzacyjnej jest dosyć ciężka. Łączne zadłużenie wszystkich koncernów wynosi już ponad 100 mld rubli, a wciąż nie widać oznak ożywienia w tej branży na rynku rosyjskim.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault AvtoVAZ Rosja

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Megane Renault Sport – krótki test

auto motor i sport 0000-00-00

Mniej sportu w sporcie. Jak na zwyczajny samochód, Mégane Renault Sport jest bardzo szybki. Jak na sportowy - za mało agresywny i zbyt komfortowy. Czy takie auto może liczyć na spore wzięcie?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando