mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault ulega Putinowi

Renault ulega Putinowi

O tym, iż z Rosją bardzo ciężko prowadzi się wszelkie interesy, przekonały się już rządy niejednego państwa. Teraz siłę argumentów rosyjskiego premiera, Wladimira Putina, musiało uznać także i Renault zgadzając się na pomoc dla upadającego koncernu AvtoVAZ.

Renault ulega Putinowi
Francuski koncern został wezwany przez Putina do ratowania koncernu AvtoVAZ, który stoi na skraju bankructwa. Według rosyjskiego premiera każdy udziałowiec upadającego koncernu powinien na równi zaangażować się w pomoc dla firmy, inaczej musi się liczyć z redukcją swoich udziałów. Rząd rosyjski, który jest w posiadaniu 25,1% akcji AvtoVAZ (poprzez swój koncern Rostechnologie) już zapowiedział, że przeznaczy dodatkowe 2 mld rubli (ok. 400 mln dolarów) głównie na odprawy dla zwalnianych pracowników.

Dlatego też szefowie Renault (25% udziałów w AvtoVAZ) potwierdzili zwiększenie swojego zaangażowania w rozwój firmy AvtoVAZ. Pomoc obejmie i środki finansowe, i nowe technologie francuskiej firmy. Dokładna wielkość oraz rodzaj udzielonej pomocy zostanie ustalona po dokładniejszej analizie sytuacji i potrzeb rosyjskiego koncernu.

Plan ratowania firmy w pierwszym etapie będzie opierać się między innymi na zwolnieniach. Z łącznej liczby ponad 100 tys. zatrudnionych w koncernie osób będzie musiało odejść ok. 27 tys.

Sytuacja rosyjskiej branży motoryzacyjnej jest dosyć ciężka. Łączne zadłużenie wszystkich koncernów wynosi już ponad 100 mld rubli, a wciąż nie widać oznak ożywienia w tej branży na rynku rosyjskim.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault AvtoVAZ Rosja

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?