mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault ulega Putinowi

Renault ulega Putinowi

O tym, iż z Rosją bardzo ciężko prowadzi się wszelkie interesy, przekonały się już rządy niejednego państwa. Teraz siłę argumentów rosyjskiego premiera, Wladimira Putina, musiało uznać także i Renault zgadzając się na pomoc dla upadającego koncernu AvtoVAZ.

Renault ulega Putinowi
Francuski koncern został wezwany przez Putina do ratowania koncernu AvtoVAZ, który stoi na skraju bankructwa. Według rosyjskiego premiera każdy udziałowiec upadającego koncernu powinien na równi zaangażować się w pomoc dla firmy, inaczej musi się liczyć z redukcją swoich udziałów. Rząd rosyjski, który jest w posiadaniu 25,1% akcji AvtoVAZ (poprzez swój koncern Rostechnologie) już zapowiedział, że przeznaczy dodatkowe 2 mld rubli (ok. 400 mln dolarów) głównie na odprawy dla zwalnianych pracowników.

Dlatego też szefowie Renault (25% udziałów w AvtoVAZ) potwierdzili zwiększenie swojego zaangażowania w rozwój firmy AvtoVAZ. Pomoc obejmie i środki finansowe, i nowe technologie francuskiej firmy. Dokładna wielkość oraz rodzaj udzielonej pomocy zostanie ustalona po dokładniejszej analizie sytuacji i potrzeb rosyjskiego koncernu.

Plan ratowania firmy w pierwszym etapie będzie opierać się między innymi na zwolnieniach. Z łącznej liczby ponad 100 tys. zatrudnionych w koncernie osób będzie musiało odejść ok. 27 tys.

Sytuacja rosyjskiej branży motoryzacyjnej jest dosyć ciężka. Łączne zadłużenie wszystkich koncernów wynosi już ponad 100 mld rubli, a wciąż nie widać oznak ożywienia w tej branży na rynku rosyjskim.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault AvtoVAZ Rosja

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic