mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault w Iranie

Renault w Iranie

Umowa z IDRO, Iran Khodro i Saipą to początek rozwoju działalności Renault w Iranie dzięki utworzeniu spółki Renault Pars.

Louis Schweitzer, prezes Renault, Rezah Veyseh, prezes IDRO (Industrial Development & Renovation Organization – irańskiej instytucji publicznej odpowiedzialnej za przemysł motoryzacyjny), Manoucher Manteghi, dyrektor naczelny firmy Iran Khodro, i Ahmad Galebani, dyrektor naczelny firmy Saipa, podpisali 16 marca 2004 r. dokumenty umożliwiające utworzenie spółki joint venture, która będzie kamieniem węgielnym współpracy Renault z irańskim przemysłem motoryzacyjnym.

51% udziałów w tej spółce – Renault Pars – będzie stanowić własność Renault, a 49% będzie należeć do AID co, podmiotu utworzonego przez IDRO i dwóch największych producentów samochodów w Iranie: firmy Iran Khodro i Saipa. Spółka powstanie w kwietniu 2004 r. Jako właściciel licencji na samochód X90, Renault Pars będzie odpowiadać za aspekty techniczne i jakość, zaopatrzenie, logistykę oraz koordynację polityki handlowej, marketingu i serwisu po sprzedaży.

W 2006 roku Iran Khodro i Saipa rozpoczną produkcję samochodów z wykorzystaniem płyty podłogowej X90 Renault. Początkowo wydajność produkcji każdej z tych firm wyniesie 150.000 sztuk. Do montażu będą wykorzystywane części importowane i produkowane w kraju. Sprzedaż będą prowadzić firmy Iran Khodro i Saipa w specjalnych punktach sprzedaży należących do ich sieci.

Irański rynek samochodowy, obejmujący 68 mln mieszkańców, od trzech lat szybko się rozwija. W 2003 r. jego wielkość wynosiła prawie 700.000 aut. W kraju tym istnieje przemysł motoryzacyjny i rozbudowana sieć producentów wyposażenia – elementy niezbędne dla powodzenia przedsięwzięcia. Model X90 jest szczególnie odpowiedni dla tego rynku. Został on stworzony dla krajów, w których istnieje znaczny popyt na ekonomiczne samochody, odpowiadające najwyższym międzynarodowym standardom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic