mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault wzywa Captury do serwisu. Winą oszustwo spalinowe?

Renault wzywa Captury do serwisu. Winą oszustwo spalinowe?

Renault ogłosiło dużą akcję serwisową, w której wzywa właścicieli Captura. Sprawa dotyczy 15 800 pojazdów. Marka ma "dokonać zmian w systemie kontroli zanieczyszczeń".

Renault wzywa Captury do serwisu. Winą oszustwo spalinowe?

Kilka dni temu informowaliśmy o niespodziewanej kontroli w biurach Renault. Kontrolerzy poszukiwali dokumentów, mających potwierdzić tezę o oszustwach francuskiego producenta w kwestii emisji spalin. Nic jednak nie znaleziono.

Teraz okazuje się, że coś jest na rzeczy, bowiem Renault rozpoczęło akcję serwisową, obejmującą 15 800 Capturów. Konkretnie chodzi o wersje z silnikami Diesla 110 dCi. 

Mechanicy muszą zmodyfikować tam filtr, który aktywuje się, gdy temperatura na zewnątrz wynosi od 17 do 35C. Europejskie normy wymagają jego pracy w temperaturach 20-30 stopni. W rzeczywistości temperatury są niższe, np. w Paryżu średnia dzienna w miesiącach maj-wrzesień to 17 stopni. Jeśli temperatura jest niższa, filtr nie pracuje i wzrasta zużycie szkodliwych substancji, które wydziela silnik.

Sytuacja jest zupełnie inna niż w przypadku VW, bowiem Renault nie zrobiło tego celowo. Nie oszukiwało podczas testów emisji. Błędem jest zakres działania owego filtra i to akcja serwisowa ma na celu naprawić. Oprócz naprawy filtrów, Renault chce wprowadzić kilka ulepszeń do ponad 700 000 aut wyposażonych w silniki spełniające normy Euro 6, których emisja ma być niższa po modyfikacji. 

Żeby uniknąć przyszłych problemów Renault zainwestuje 50 mln euro w rozwój silników Diesla. Pieniądze mają być też wykorzystane na skrócenie czasu wprowadzenia do produkcji nowych silników "Euro 6D"z 5 do 3 lat.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Captur
Renault Captur
Cena podstawowa już od: 58 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

~p 2016-01-23

Bardzo fajny art

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando