mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault wzywa Captury do serwisu. Winą oszustwo spalinowe?

Renault wzywa Captury do serwisu. Winą oszustwo spalinowe?

Renault ogłosiło dużą akcję serwisową, w której wzywa właścicieli Captura. Sprawa dotyczy 15 800 pojazdów. Marka ma "dokonać zmian w systemie kontroli zanieczyszczeń".

Renault wzywa Captury do serwisu. Winą oszustwo spalinowe?

Kilka dni temu informowaliśmy o niespodziewanej kontroli w biurach Renault. Kontrolerzy poszukiwali dokumentów, mających potwierdzić tezę o oszustwach francuskiego producenta w kwestii emisji spalin. Nic jednak nie znaleziono.

Teraz okazuje się, że coś jest na rzeczy, bowiem Renault rozpoczęło akcję serwisową, obejmującą 15 800 Capturów. Konkretnie chodzi o wersje z silnikami Diesla 110 dCi. 

Mechanicy muszą zmodyfikować tam filtr, który aktywuje się, gdy temperatura na zewnątrz wynosi od 17 do 35C. Europejskie normy wymagają jego pracy w temperaturach 20-30 stopni. W rzeczywistości temperatury są niższe, np. w Paryżu średnia dzienna w miesiącach maj-wrzesień to 17 stopni. Jeśli temperatura jest niższa, filtr nie pracuje i wzrasta zużycie szkodliwych substancji, które wydziela silnik.

Sytuacja jest zupełnie inna niż w przypadku VW, bowiem Renault nie zrobiło tego celowo. Nie oszukiwało podczas testów emisji. Błędem jest zakres działania owego filtra i to akcja serwisowa ma na celu naprawić. Oprócz naprawy filtrów, Renault chce wprowadzić kilka ulepszeń do ponad 700 000 aut wyposażonych w silniki spełniające normy Euro 6, których emisja ma być niższa po modyfikacji. 

Żeby uniknąć przyszłych problemów Renault zainwestuje 50 mln euro w rozwój silników Diesla. Pieniądze mają być też wykorzystane na skrócenie czasu wprowadzenia do produkcji nowych silników "Euro 6D"z 5 do 3 lat.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Captur
Renault Captur
Cena podstawowa już od: 57 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Renault powraca do F1!

auto motor i sport 2015-12-04

Renault w latach 2002-2009 rywalizowało w Formule 1, zdobywając dwa tytuły mistrzowskie razem z Fernando Alonso. Teraz francuski producent odkupi jeden z zespołów i w przyszłym sezonie stanie do walki z czołówką.

Komentuj:

~p 2016-01-23

Bardzo fajny art

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.