mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault za 3 tys. USD

Renault za 3 tys. USD

W niedalekiej przyszłości francuski koncern zamierza stworzyć kolejny tani model przeznaczony na rozwijające się rynki. Tym razem miejscem produkcji miałyby być Indie.

W tym celu planowane jest otwarcie trzeciego już centrum technologicznego w Indiach, w którym tysiąc zatrudnionych pracowników, głównie inżynierów, miałoby się skupić nad zaprojektowaniem i stworzeniem małego, niezawodnego i przede wszystkim taniego auta. Prace projektowe mają potrwać dwa-trzy lata i dopiero wówczas będzie można stwierdzić, czy zapowiadana obecnie kwota 3 tys. dolarów (2.250 euro) okaże się realna.

Poza Indiami nowy model będzie sprzedawany jeszcze na kilku rozwijających się rynkach, jednak na obecną chwilę nie wiadomo, czy trafi on też do jakichś europejskich krajów.

Renault ma już dość duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji tanich samochodów. Niewątpliwy sukces rynkowy odniosła już Dacia Logan, której zapowiadana cena 5 tys. euro nie została wprawdzie utrzymana, jednak i tak jest to jedno z najtańszych aut w swoim segmencie. W tym roku sprzedaż tego modelu ma wzrosnąc nawet o 60% do poziomu 400 tys. aut, a w 2009 do 900 tys. egzemplarzy.

Najtańsze auto na świecie (2007-06-05)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

~damjan 2007-06-15

zapewne jak dojdzie juz do produkcji to bedzie kosztowac co najmniej 6 tys. USD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.