mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault za 3 tys. USD

Renault za 3 tys. USD

W niedalekiej przyszłości francuski koncern zamierza stworzyć kolejny tani model przeznaczony na rozwijające się rynki. Tym razem miejscem produkcji miałyby być Indie.

W tym celu planowane jest otwarcie trzeciego już centrum technologicznego w Indiach, w którym tysiąc zatrudnionych pracowników, głównie inżynierów, miałoby się skupić nad zaprojektowaniem i stworzeniem małego, niezawodnego i przede wszystkim taniego auta. Prace projektowe mają potrwać dwa-trzy lata i dopiero wówczas będzie można stwierdzić, czy zapowiadana obecnie kwota 3 tys. dolarów (2.250 euro) okaże się realna.

Poza Indiami nowy model będzie sprzedawany jeszcze na kilku rozwijających się rynkach, jednak na obecną chwilę nie wiadomo, czy trafi on też do jakichś europejskich krajów.

Renault ma już dość duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji tanich samochodów. Niewątpliwy sukces rynkowy odniosła już Dacia Logan, której zapowiadana cena 5 tys. euro nie została wprawdzie utrzymana, jednak i tak jest to jedno z najtańszych aut w swoim segmencie. W tym roku sprzedaż tego modelu ma wzrosnąc nawet o 60% do poziomu 400 tys. aut, a w 2009 do 900 tys. egzemplarzy.

Najtańsze auto na świecie (2007-06-05)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

~damjan 2007-06-15

zapewne jak dojdzie juz do produkcji to bedzie kosztowac co najmniej 6 tys. USD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando