mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault zwiększa wpływy

Renault zwiększa wpływy

Renault przejmie w niedługim czasie kolejne 10% akcji koreańskiego Samsung Motors z którym między innymi tworzy wspólną firmę produkującą samochody pod szyldem RSM. Kontrakt opiewa na sumę ponad 54 milionów dolarów.

Renault zwiększa wpływy

Dzięki przejęciu 10% akcji własnościowych od byłych kredytodawców Samsung Motors, Renault zwiększy swoje udziały w RSM do 80,1%. Umowa ta jest kontynuacją zawartego w 2000 roku porozumienia między obiema firmami.Grupa Samsung pozostanie przy posiadaniu pozostałych, 19,9% akcji. Wszystkie czynności związane z zamknięciem transakcji zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższego miesiąca.

Grupa Renault wykupiła część koreańskiej firmy w 2000 roku po tym jak ta zbankrutowała pod koniec 1999 roku. Aktualnie po zainwestowaniu środków, koreański rynek staje się jednym z najważniejszych dla francuskiej marki. Renault wkrótce ma rozszerzyć swoją działalność na azjatyckim rynku, między innymi przez wprowadzenie do sprzedaży najpóźniej w 2007 roku nowego samochodu z segmentu SUV.

Czytaj także:

Renault-Samsung dla Nissana 2005-11-24

Koreańskie Renault 2005-01-26

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.