mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka

Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka

Podczas tegorocznej jubileuszowej, 50. edycji Rajdu Barbórka swoją premierę miała replika Syreny Sport. Za kierownicą auta, na słynnym odcinku na ul. Karowej zasiadł znany rajdowiec, Leszek Kuzaj.

Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka
Syrena Sport to legendarny samochód, który powstał w jednym jedynym egzemplarzu, który niestety nie zachował się do dziś. Auto zostało zaprojektowane przez legendę polskiego przemysłu motoryzacyjnego, inżyniera Cezarego Nawrota.

W ostatnich latach kilku śmiałków zdecydowało się na stworzenie repliki legendy. Ta, która pojawiła się na Karowej, została zbudowana dzięki inicjatywie jednego z producentów alkoholi. Proces odbudowy można było śledzić na stronie www.powrotlegendy.pl. "Nie mogłem odmówić legendzie. To jedyny taki egzemplarz. Ten, który mamy jest jedyny w Polsce i na świecie. To zaszczyt, że mnie przyszło dokonać przejazdu podczas tego fantastycznego jubileuszu 50-lecia Rajdu Barbórki", powiedział Leszek Kuzaj.

Pomarańczowa replika Syreny Sport powstała na bazie nielicznych zdjęć i materiałów z lat 60. Samochód bazuje na Triumph'ie Spitfire. Z tego samochodu pochodzi również 69-konny silnik 1500TC. Starsi fani motoryzacji zapewne z łezką w oku obserwowali przejazd Syreny Sport podczas 50. Rajdu Barbórki.
Zobacz koniecznie: Wszystko o FSO
Tematy w artykule: FSO Rajd Barbórka Syrena Syrena Sport

Podobne wiadomości:

Syrena Nixi – polski „elektryk” z Żerania

Syrena Nixi – polski „elektryk” z Żerania

Aktualności 2017-02-17

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

~mini 2012-12-04

Najlepszy filmik z tej prezentacji<br /> http://www.youtube.com/watch?v=NfkXj6DrZDY

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.