mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Replika "Zielonego Piekła" pod Las Vegas

Replika "Zielonego Piekła" pod Las Vegas

Tor Nurburgring i jego "Północna Pętla" to najbardziej znany i najtrudniejszy obiekt wyścigowy na naszym globie. Większość producentów to właśnie na tym torze testuje swoje modele. Teraz część producentów być może nie będzie musiała udawać się aż do Niemiec na testy swoich prototypowych modeli.

Replika
Szef firmy Speedway Motorsport, Burton Smith wyjawił ostatnio jeden ze swoich nowych projektów, które pragnie zrealizować. Jego przedsiębiorstwo zarządza kilkoma torami wyścigowymi m.in. obiektami Infineon Raceway, Bristol Motor Speedway, Las Vegas Motor Speedway oraz Texas Motor Speedway. Teraz Smith chce stworzyć replikę sławnego niemieckiego Nurburgringu.

Obiekt miałby powstać niedaleko Las Vegas. Aktualnie Smith rozmawia z Gubernatorem stanu Newada oraz osobami z Niemiec na temat tego projektu. Szef Speedway Motorsport na realizację projektu będzie potrzebował 8000 akrów ziemi. Replika niemieckiego toru nie powstanie w calu organizacji, którejś z serii wyścigowej. Tor ma być używany przez osoby prywatne oraz przez producentów. Co ciekawe pustynne okolice Las Vegas mogą być równie ciekawym środowiskiem do testów jak również pozwolą amerykańskim koncernom na testowanie aut bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z transportem prototypów do Europy.
Tematy w artykule: Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na Nürburgringu

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.