mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Resort gospodarki będzie wspierał CNG

Resort gospodarki będzie wspierał CNG

Inicjatywa klastrowa dotycząca rynku motoryzacyjnego, założenia strategii rozwoju infrastruktury CNG w Polsce to główne tematy omawiane podczas posiedzenia Międzyresortowego Zespołu ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego.

Resort gospodarki będzie wspierał CNG
Zespół zapoznał się z projektem utworzenia Klastra Motoryzacyjnego, który jest wspólnym przedsięwzięciem Politechniki Warszawskiej, Miasta Stołecznego Warszawy oraz instytucji i firm sektorów motoryzacyjnego i paliwowo-energetycznego. Dzięki tej inicjatywnie powstać ma platforma współdziałania przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, jednostek naukowych i instytucji otoczenia biznesu w celu realizacji wspólnych programów sektorowych, szczególnie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Zespół omówił też warunki rozwoju infrastruktury CNG w Polsce jako ekologicznie czystego paliwa w transporcie drogowym. Założenia strategii w tym obszarze przygotowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Zdaniem obecnych na spotkaniu członków Zespołu szersze wykorzystanie CNG w naszym kraju zależy od skutecznej promocji oraz korzystnych warunków na rzecz rozwoju rynku i infrastruktury.

Według ENGVA (ang. European Natural Gas Vehicle Association) do 2020 roku udział paliw alternatywnych w sektorze paliwowym powinien wynosić ok. 23%. Najczęściej wśród substytutów benzyny i oleju napędowego wymienia się gaz ziemny, wodór i biopaliwa. Ocenia się, że gaz ziemny do tego czasu zastąpi 10% całkowitego zużycia konwencjonalnych paliw silnikowych. Oznacza to, że po drogach europejskich będzie się poruszać ok. 23 miliony pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG – compressed natural gas). W Europie rynek CNG najprężniej rozwija się w Niemczech (ok. 700 stacji tankowania i we Francji ponad 100 stacji).
Tematy w artykule: paliwa CNG gaz

Podobne wiadomości:

Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5

Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5

Aktualności 2016-08-31

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.