mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land Rovera

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land Rovera

Land Rover przedstawił niezwykły system, wspomagający kierowcę podczas jazdy z przyczepą. Działa jak rentgen, a kierujący ma wrażenie jakby przyczepy w ogóle nie było. Ma to drastycznie polepszyć bezpieczeństwo.

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land Rovera

Land Rover nazywa go Transparent Trailer. System eliminuje zjawisko martwej strefy i nakłada na siebie obrazy z kamer, rozmieszczonych dookoła samochodu. Dzięki temu, w tylnym lusterku kierowca ma wrażenie jakby przyczepa była niewidzialna. Dodatkowa kamera umieszczona z tyłu przyczepy rejestruje drogę za pojazdem.

Twórcy systemu twierdzą, że kierowcy wyprzedzając intuicyjnie patrzą w lusterka, gdzie w samochodzie z przyczepą bardzo trudno jest ocenić czy jedzie coś za nami i czy chce nas wyprzedzić. Patrząc w kamerę kierowca dostaje w 100% realny obraz, bez zniekształceń i doskonale wie, co się dzieje z tyłu.

 

Do tego Land Rover oferuje aplikację Cargo Sense, która ułatwia załadunek towaru oraz informuje o jego niepowołanych ruchach podczas jazdy. Nieznana jest cena systemu. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się w najbliższy weekend podczas wyścigów konnych Land Rover Burghley Horse Trials. To na razie koncept, ale prawdopodobnie niedługo wejdzie do produkcji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover przyczepy jazda z przyczepą

Podobne wiadomości:

Jaguar Land Rover jednak nie zbuduje fabryki...

auto motor i sport 2015-08-11

Były duże szanse, były negocjacje z ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim - nic z tego. Nowe Jaguary i Land Rovery, w tym następca legendarnego Defendera, będą montowane u naszych południowych sąsiadów.

Startech wypuszcza Land Rovera Defender...

auto motor i sport 2015-07-28

Jeśli komuś zwykły Defender nie odpowiada, może go nieco wyróżnić na ulicy. Land Rovera Defender Sixty8 na swój warsztat wzięła firma Startech. Oto, co z niego stworzyli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.