mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rewelacyjny wynik

Rewelacyjny wynik

Po ciężkich zmaganiach, udało się wytypować prawdziwego mistrza ekonomicznej jazdy. W Grand Prix Van Economy zorganizowanym przez Mercedes-Benz zwyciężył Jacek Siwicki – udało mu się przejechać w Vito trasę finałową, utrzymując średnie spalanie paliwa na poziomie 3,3 l/100 km. Wynik zwycięzcy tym bardziej budzi szacunek, że został osiągnięty w samochodzie dostawczym Mercedes-Benz o mocy 163 KM.

Nie łatwo było dojść do samego finału – podczas odbywających się w całej Polsce w maju eliminacji do konkursu stanęło niemal 1200 kierowców. Ich zadaniem było uzyskanie jak najniższego średniego spalania na ustalonej trasie przejazdu. Podczas całego konkursu, umiejętności uczestników testowane były w Mercedes-Benz Vito 116 CDI kombi w wersji siedmioosobowej.
32 najlepszych uczestników zostało zaproszonych do Sobieni Królewskich, gdzie 18 czerwca miał miejsce finał konkursu. Wyniki zaskoczyły organizatorów – na 60-kilometrowej trasie testowej, uczestnikom udało się uzyskać średnie wyniki spalania na poziomie ok. 4 litrów na 100 kilometrów.
Niepokonanym Mistrzem okazał się Pan Jacek Siwicki, który uzyskał fenomenalny wynik 3,3 l/100km! O wysokim poziomie zawodów świadczy to, że drugi w klasyfikacji Sebastian Sadłocha osiągnął wynik 3,4 l/100 km, a wynikiem 3,5 l/100 km mogło się pochwalić dwóch zawodników – Maciej Adamski i Jesper Rainer, jednak ten pierwszy przejechał trasę w krótszym czasie i to on stanął na najniższym stopniu podium.
Po raz kolejny okazało się, że tak ekonomiczne auto jak Vito w rękach prawdziwego profesjonalisty w jeździe „na kropelkę” może śmiało stawać do bicia światowych rekordów oszczędności.
Zwycięzca, poza tytułem Mistrza Ekonomicznej jazdy ma 3 dni na wybranie dla siebie nagrody. Decyzja nie jest łatwa – musi zdecydować między rocznym zapasem paliwa o wartości 18.000 zł, a ekskluzywnym wyjazdem VIP z zespołem Mercedes-AMG-Petronas na zawody Formuły 1 na torze w Hockenheim.
Mercedes-Benz serdecznie dziękuje i gratuluje wspaniałych wyników wszystkim uczestnikom.