mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rewolucja na trzech kółkach?

Rewolucja na trzech kółkach?

Amerykańska firma Venture Vehicles, której siedziba mieści się w Los Angeles, skonstruowała nietypowy pojazd o napędzie hybrydowym. Nie dość, że zamiast czterech kółek, posiada on tylko trzy, to jeszcze potrafi przechylać się na boki przy pokonywaniu zakrętów.

Rewolucja na trzech kółkach?

Producent z USA bazował swój najnowszy model na trójkołowcu holenderskiej produkcji o nazwie "Carver". Aczkolwiek nowy projekt nie jest dokładną kopią europejskiego odpowiednika. VentureOne może pomieścić w swojej kabinie dwie osoby. Jego hybrydowy układ napędowy jest zasilany paliwem bio-etanolowym. Producent podaje, że jego średnie spalanie będzie oscylować w granicach 2,8l/100km. Prędkość maksymalna kontrowersyjnego trójkołowca nie jest mała. Potrafi on r rozpędzić się do 160 km/h.

Nietypowa konstrukcja pojazdu sprawia, że podczas pokonywania zakrętów przechyla się mocno na boki, niczym motocykl. Dla osób, które zetknęły się z takim typem jazdy po raz pierwszy może to być nieco stresujące przeżycie. Przedział pasażerski wraz z przednim kołem pochyla się, lecz rozkład sił został tak dopracowany, że pasażerowie nie będą wylatywać na boki, a siła będzie wciskać ich w fotele. Producent podkreśla jednak, że warto tego wypróbować, bowiem efekt jest porównywalny do lotu odrzutowcem kilkadziesiąt centymetrów nad jezdnią.

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to pojazd posiada wymagane minimum. Konstruktorzy opracowali specjalną klatkę, wzmocnione boki nadwozia. Dodatkowo będzie on wyposażony w poduszkę powietrzną. Silnik napędzający trójkołowca umieszczony został bardzo nisko w tylnej części jego nadwozia.

Firma Venture Vehicles zamierza sprzedawać samochód w trzech wersjach. Jedną o konwencjonalnym napędzie (Q100), hybrydową (E50) oraz zasilaną w pełni elektrycznie (EV). Do każdej z wersji dostępna będzie szeroka gama wyposażenia.

Tematy w artykule: VentureOne hybrid

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman