mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Richard Hamann nie żyje

Richard Hamann nie żyje

Zapewne wielu z was, którym nieobce są samochody sportowe oraz ogólnie pojmowany tuning, znane jest nazwisko Hamann.

Richard Hamann nie żyje
Hamann Motorsport to znana firma tuningowa, która zajmuje się modyfikacjami głównie BMW, jednak zdarzały się także Lamborghini Gallardo, Abarth 500, Range Rover, Ferrari 458 Italia czy Mercedes SLS AMG. Motoryzacyjny świat właśnie obiegła informacja, że założyciel niemieckiej firmy, a jednocześnie kierowca wyścigowy Richard Hamann, zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 53 lat po długiej i ciężkiej walce z przewlekłą chorobą, konkretniej przez firmę w oświadczeniu niesprecyzowaną. - Richard Hamman odszedł od nas z powodu przewlekłej, długotrwałej choroby. Wyrażając ogromny szacunek i wdzięczność, ta nagła śmierć jest dla nas niesamowicie dużą stratą. Cały zespół Hamann Motorsport zawsze będzie pamiętał o Richardzie i kontynuował swoją działaność zgodnie z jego życzeniem - firma napisała w oficjalnym oświadczeniu.

Przez ponad 20 lat Hamann był zapalonym kierowcą wyścigowym, który wziął udział w ponad 700 wydarzeniach sportowych. Ma na koncie 103 zwycięstwa, 300 finiszów pośród pierwszej trójki, a takżę duże osiągnięcia w Formule 3 oraz DTM.
Tematy w artykule: tuning Hamann śmierć

Podobne wiadomości:

BMW M2 od Hamanna

BMW M2 od Hamanna

Samochody luksusowe 2016-11-15

Tuner Polestar wreszcie własnością Volvo

Tuner Polestar wreszcie własnością Volvo

Aktualności 2015-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.