mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Richards: "Dziękuję wszystkim za to podium"

Richards: "Dziękuję wszystkim za to podium"

Jedenaście miesięcy po tym jak pierwszy, testowy egzemplarz rajdowego MINI Countrymana WRC stanął na koła, zespół Prodrive może już cieszyć się z pierwszego podium. Szef brytyjskiej ekipy David Richards, po sukcesie Daniego Sordo w Rajdzie Niemiec, nie krył swojego zadowolenia.

Richards:

Sordo stoczył bardzo ciekawy pojedynek z aktualnie zajmującym trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mikko Hirvonenem, będącego na usługach fabrycznego zespołu Forda. Od kiedy Sordo, w piątkowe popołudnie wprowadził MINI do czołowej trójki nie oddał już ostatniego miejsca na podium do końca rajdu. Hiszpan ustępował szybkością jedynie dwóm Sebastienom z Citroena, ale Ogier jak i Loeb byli w ten weekend poza zasiągiem rywali, pewnie dowożąc dublet dla francuskiej marki.


David Richards jednak wcale się tym nie przejął. Dla niego samego, jak i dla całego zespołu ważniejszy był fakt, że po dość krótkim etapie przygotowań MINI zdołało wywalczyć miejsce na podium.

"Nawet nie wiem od kogo zacząć, jest tyle ludzi, którym chciałbym podziękować za ten sukces" - mówił Brytyjczyk. "Lista osób, które mocno zaangażowały się w ten projekt jest ogromna. Nigdy nie miałem cienia wątpliwości angażując się w ten program, że coś może nie wyjść. Dani pojechał fantastyczny rajd, czym potwierdził swoje wysokie umiejętności" - dodał właściciel Prodrive.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 82 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Weź Mini i jedź gdzie chcesz

auto motor i sport 0000-00-00

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

marko1 2011-08-24

Richards niema sprawy dzięki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.