mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Roadster spod znaku skorpiona

Roadster spod znaku skorpiona

Przywrócenie do życia marki Abarth spowoduje jednocześnie, że do zestawienia modeli włoskiej marki dojdą zupełnie nowe samochody. Jednym z nich będzie dwuosobowy roadster, konkurent dla japońskiej Mazdy MX-5.

Według informacji pochodzących z włoskiego koncernu, plany są już w bardzo zaawansowanym stadium. Wraz z debiutem rynkowym sportowych wersji samochodów marki Fiat pojawią się dodatkowe auta, które nie były jak dotąd produkowane. Wspomniany wcześniej dwuosobowy roadster zostanie zbudowany na płycie podłogowej nowego Fiata 500. Będzie to nieformalny kontynuator modelu Barchettta, który jak wiemy, nie ma obecnie żadnego następcy.

Pod maską samochodu będzie montowana nowoczesna jednostka o pojemności 1,4 litra, w której dołożono turbosprężarkę. Auto w takiej konfiguracji będzie dysponować mocą 150 koni mechanicznych. Prawdopodobnie nowe auto będzie nawiązywać do pewnego konceptu, który był prezetnowany podczas tegorocznych targów w Genewie. Włoski instytut zrzeszający projektantów (IED), nie będący żadnym z oddziałów Fiata zaprezentował samochód o nazwie SS. Firma w przeszłości współpracowała z włoskim koncernem w temacie tworzaenia aut, tak więc można się spodziewać, że alians zostanie odnowiony.

Czytaj także:

Studenci dla Abartha (2007-06-04)

Fiat 500 w nowych wersjach (2007-05-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Abarth
Tematy w artykule: roadstery Abarth

Podobne wiadomości:

Abarth 595 jeszcze mocniejszy!

Abarth 595 jeszcze mocniejszy!

Aktualności 2015-05-19

Jeszcze mocniejszy Abarth 595 Competizione

Jeszcze mocniejszy Abarth 595 Competizione

Aktualności 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.