mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Roadster spod znaku skorpiona

Roadster spod znaku skorpiona

Przywrócenie do życia marki Abarth spowoduje jednocześnie, że do zestawienia modeli włoskiej marki dojdą zupełnie nowe samochody. Jednym z nich będzie dwuosobowy roadster, konkurent dla japońskiej Mazdy MX-5.

Według informacji pochodzących z włoskiego koncernu, plany są już w bardzo zaawansowanym stadium. Wraz z debiutem rynkowym sportowych wersji samochodów marki Fiat pojawią się dodatkowe auta, które nie były jak dotąd produkowane. Wspomniany wcześniej dwuosobowy roadster zostanie zbudowany na płycie podłogowej nowego Fiata 500. Będzie to nieformalny kontynuator modelu Barchettta, który jak wiemy, nie ma obecnie żadnego następcy.

Pod maską samochodu będzie montowana nowoczesna jednostka o pojemności 1,4 litra, w której dołożono turbosprężarkę. Auto w takiej konfiguracji będzie dysponować mocą 150 koni mechanicznych. Prawdopodobnie nowe auto będzie nawiązywać do pewnego konceptu, który był prezetnowany podczas tegorocznych targów w Genewie. Włoski instytut zrzeszający projektantów (IED), nie będący żadnym z oddziałów Fiata zaprezentował samochód o nazwie SS. Firma w przeszłości współpracowała z włoskim koncernem w temacie tworzaenia aut, tak więc można się spodziewać, że alians zostanie odnowiony.

Czytaj także:

Studenci dla Abartha (2007-06-04)

Fiat 500 w nowych wersjach (2007-05-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Abarth
Tematy w artykule: roadstery Abarth

Podobne wiadomości:

Abarth 500X z mocą 170 KM

Abarth 500X z mocą 170 KM

Aktualności 2015-12-22

Fiat 124 Spider w mocnej wersji Abarth potwierdzony

Fiat 124 Spider w mocnej wersji Abarth...

Aktualności 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic