mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica drugi w GP Macao

Robert Kubica drugi w GP Macao

Robert Kubica zajął drugie miejsce w Grand Prix Macao - w wyścigu uważanym za nieoficjalne mistrzostwa świata Formuły 3.

Robert Kubica drugi w GP Macao

Grand Prix Macao jest od lat uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata w Formule 3, a przez Światową Federację Samochodową (FIA) zostało uznane za Puchar Interkontynentalny. Rywalizują tutaj ze sobą kierowcy Formuły 3 z całego świata.

Po sobotnim przedfinale Robert Kubica startował w niedzielę z czwartej pozycji. Wykorzystując błędy rywali awansował na drugie miejsce ustanawiając przy tym  najszybsze okrążenie w wyścigu z czasem 2.13:215s. 

"Drugie miejsce to oczywiście znakomity rezultat, ale czuję, że mógłbym wygrać z Prematem. Mój samochód był tak ustawiony, że zaczynał jechać optymalnie po trzech-czterech okrążeniach. Tymczasem wyścig co chwila przerywano, przez co tak naprawdę nie mogłem pojechać na 100%. W dodatku Premat na początku wyścigu uderzył w barierę i wydaje mi się, że miałby poważne problemy z przejechaniem pełnego dystansu w szybkim, wyścigowym tempie." - powiedział po wyścigu Robert Kubica.

Wyniki 51 Grand Prix Macao:

1. Alexandre Premat (Francja) ASM Mercedes - 37:13.731s
2. Robert Kubica (Polska) Manor Mercedes + 0.675 s
3. Lucas Di Grassi (Brazylia) Hitech Racing Renault +1.178 s
4. Fabio Carbone (Brazylia) Three Bond Racing Nissan +1.422 s
5. Franck Perrera (Francja) Prema Powerteam Opel +1.822 s
6. Adam Carroll (Wielka Brytania) Menu Motorsport Opel +2.219 s
7. Robert Austin (Wielka Brytania) Menu Motorsport Opel +3.464 s
8.  Ronnie Quintarelli (Włochy) TOMS Toyota +3.633 s

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.