mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica drugi w Rajdzie Finlandii

Robert Kubica drugi w Rajdzie Finlandii

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja zdradzieckiego rajdu Finlandii. Polska załoga Robert Kubica i Maciej Baran zajęła drugie miejsce w klasie WRC2.

Robert Kubica drugi w Rajdzie Finlandii
Robert Kubica przez cały weekend ostro atakował i gonił Fina Jari Ketomaa, który startował w swoim domowym rajdzie za kierownicą Fiesty R5. "Tak naprawdę nie spodziewałem się, że ukończę rajd jako drugi tuż przed bardziej doświadczonym kierowcami, ale okazało się, że znaleźliśmy od razu odpowiedni poziom agresji. Biorąc pod uwagę, że na szutrze pierwszy raz startowałem w kwietniu mam wrażenie, że wyraźnie idziemy w dobrym kierunku. To nie jest możliwe by na każdym rajdzie iść o krok naprzód. Wiele jest jeszcze do zrobienia, bo każdy rajd WRC jest inny i dostarczy nam nowego doświadczenia", powiedział na mecie Robert Kubica.

Kubica podsumował również walkę o pierwszą lokatę z Finem: "Jari Ketomaa powiedział mi, że niektóre odcinki przejeżdża już 15 raz w czasie mistrzostw. Dlatego rywalizacja z nim nie mogła być łatwa". Podium w klasie WRC2 uzupełnił Hayden Paddon, który startował w Skodzie Fabii S2000. Cały rajd wygrał Sebastien Ogier, przed Thierrym Neuvillem i Madsem Ostbergiem. Miko Hirvonen, najlepszy z kierowców Citroena zajął 4 miejsce.

Robert Kubica dzięki wynikowi jaki udało mu się osiągnąć w Rajdzie Finlandii zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2 z dorobkiem 76 punktów. Warto również zaznaczyć, że w Rajdzie Finlandii w ogólnej klasyfikacji zajął 9. miejsce. Brawo Robert!

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic