mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica i testy Forda Fiesty RS WRC

Robert Kubica i testy Forda Fiesty RS WRC

Dziś media obiegła informacja roznosząca się w tempie co najmniej dźwięku, a która mówi, że Robert Kubica odbył czterodniowe testy z zespołem Forda.

Robert Kubica i testy Forda Fiesty RS WRC
Taką sensacyjną informację podał dziś Eurosport. Krakowianin miał uczestniczyć w testach Forda, które przygotowywały zespół oraz Fiestę RS WRC do Rajdu Niemiec, który odbył się w miniony weekend.

Zespół Forda testował na francuskim torze Circuit des Ecuyeres. Za kierownicą zasiadło trzech kierowców. Dyrektor techniczny Forda, Christian Loriaux, nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył informacjom o testach Kubicy dla Forda.

"W testach uczestniczyli Solberg, Latvala i jeszcze jeden kierowca, który nie chce nagłaśniać tej współpracy. Ten kierowca ma doświadczenie w jeździe po asfalcie, przyjechał na własny koszt i pracował bardzo profesjonalnie. Przed rozpoczęciem testów powiedział, że nie wie czy podoła fizycznie, ale wszystko poszło bardzo dobrze", zdradził Dyrektor Techniczny Forda.

Jeśli informacja się potwierdzi, będzie to sygnał, który może dać nadzieję fanom Roberta Kubicy na jego powrót do sportu motorowego. Polak cały czas milczy w kwestii swojego powrotu i wybiera najlepszą drogę. Kubica nie chce niepotrzebnie stwarzać nadziei sobie i fanom, a swój powrót do motosportu ogłosi, jeśli będzie tego w 100% pewny. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za Roberta Kubicę i jego powrót do pełnej sprawności oraz do ścigania w cyrku Formuły Jeden.

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

~cyrku? 2012-09-03

"w cyrku Formuły Jeden" - dobre, dobre... :-D

~J-23 2012-08-27

Robert trzymamy kciuki. Bowlingowcy:-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.