mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
To kolejne testy Kubicy po letnim występie na torze Hungaroring w barwach teamu Renault. Polak wsiądzie to samochodu w specyfikacji z 2014 roku. Testy rozpoczną się 11 października i potrwają dwa dni. Drugiego dnia na Silverstone zamelduje się Paul di Resta - Brytyjczyk starający się o kontrakt drugiego kierowcy w teamie Williams, a do tej pory był trzeci na liście.

Szefowie zespołu nie zdecydowali się jeszcze na przedłużenie kontraktu z Felipe Massą. Brazylijczyk deklaruje, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny, czwarty sezon w barwach brytyjskiego teamu.

Paul di Resta jest w podobnej sytuacji jak Robert Kubica. Zależy mu na powrocie do Formuły 1, ale jak dotąd tylko raz otrzymał szansę zastąpienia Massy. Miało to miejsce podczas Grand Prix Węgier, gdy Brazylijczyk miał problemy zdrowotne. Występ Szkota oceniono bardzo pozytywnie - w kwalifikacjach zajął 19. miejsce, ale nie ukończył wyścigu.

Eksperci oceniają, że obydwaj kierowcy mają równe szanse na powrót do Formuły 1, choć w zupełnie innych okolicznościach. Są w podobnym wieku, ale mają potencjał, żeby dostarczyć sporego skoku osiągów dla teamu Williams.

Jedynym kierowcą, który jest pewny kontraktu w Williamsie jest Kanadyjczyk Lance Stroll, który zadebiutował w 2017 roku. Nie zachwyca wynikami, ale jego pozycja w zespole jest stabilna ze względu na kapitał wniesiony przez ojca.
Tematy w artykule: Robert Kubica Formula 1

Podobne wiadomości:

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Aktualności 2015-05-20

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.