mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica powrócił!

Robert Kubica powrócił!

Ten dzień wyczekiwali wszyscy fani Roberta Kubicy w Polsce i na świecie, ale również cały świat motor sportu. W miniony weekend Robert Kubica wystartował w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana i.... zdeklasował rywali.

Robert Kubica powrócił!
Świat motorsportu długo wyczekiwał tego dnia, kiedy krakowianin powróci do wielkiego ścigania. Przypomnijmy, że Kubica w lutym zeszłego roku uległ koszmarnemu wypadkowi na trasie Ronde di Andora. Od tamtego czasu Polak przeszedł kilka operacji, które miały przywrócić mu pełną sprawność i wraz z rehabilitacją pozwolić na powrót do ścigania.

Kubica przez cały ten czas, gdy nie startował nie udzielał również żadnych informacji, a do mediów nie trafiało zbyt dużo wiadomości oficjalnych, a jedynie wiele niepotwierdzonych plotek. Krakowianin nie chciał stwarzać nadziei kibicom i deklarować obietnic powrotu, z których mógłby się nie wywiązać.

Teraz jednak powrócił i w końcowej klasyfikacji Ronde Gomitolo di Lana zajął pierwsze miejsce wraz z włoskim pilotem Giuliano Manfredim. Druga załoga na mecie straciła do Polaka ponad 58 sekund. Na mecie Robert powiedział: “Miło jest wrócić za kierownicę po 20 miesiącach przerwy, w dodatku w tak profesjonalnym samochodzie. Weekend minął bardzo miło i jutro wracam na krótko do rzeczywistości, czyli do rehabilitacji – na krótko, bo w kolejny weekend znowu startuję w rajdzie." Polak w następny weekend wystartuje w Rally Internazionale San Martino di Castrozza, który jest eliminacją Mistrzostw Włoch. Polsko/włoska załoga wystartowała w rajdzie w Subaru Imprezie S12B.

Teraz wszyscy fani i specjaliści zadają sobie pewnie pytanie: Kiedy Kubica powróci do F1? Sam Robert mówi, że starty w rajdach to jego jeden z etapów rehabilitacji, którą  cały czas przechodzi. Zaznaczył, że najwazniejsze dla niego jest, by jego ręka wróciła do sprawności, takiej jaką da się maksymalnie osiągnąć. Wtedy będzie wiedział czy jest wstanie wrócić za kierownicę bolidu F1. Wynik minionego rajdu pokazuje jednak, że Kubica nadal jest szybki, nadal może deklasować rywali. To daję nadzieję zarówno kibicom jak i jemu samemu. Najważniejszy jednak jest powrót do zdrowia, gdy ono powróci, inne powroty będę kwestią jedynie rozmów.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

hermes 2012-09-23

trzymam mocna kciuki za Roberta, jest mocno zmotywowany :)

~waris 2012-09-10

Miejmy nadzieję i bądźmy dobrej myśli. Powodzenia!

~przykre ale prawdziwe 2012-09-10

niech da se siana, takie ściganie dla amatorów i robią z tego taki szum, do elity, czyli do F1 już nie powróci nigdy

~Michał 2012-09-10

Tak Trzymaj Robert !!! Sukcesów i powrotu do zdrowia :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.