mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica w Formule 1

Robert Kubica w Formule 1

Robert Kubica zadebiutuje w Formule 1 podczas kończącej bieżący sezon Grand Prix Chin, rozgrywanej w dniach 14-16 października.

Robert Kubica w Formule 1

Kubica będzie pierwszym Polakiem w historii, który weźmie udział w Grand Prix Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w dwóch piątkowych sesjach treningów oficjalnych w barwach zespołu Minardi, a ponadto przez cały weekend będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

O posadę trzeciego kierowcy Minardi rywalizowało kilku zawodników. W negocjacjach z zespołem największym atutem menedżera Roberta, Daniele Morelli, były wyjątkowe wyniki osiągane przez Polaka w mistrzostwach World Series by Renault i niekwestionowana pozycja lidera tego cyklu.

Występ Kubicy w Grand Prix Chin uzależniony jest już jedynie od uzyskania elitarnej Superlicencji - dokumentu uprawniającego do startu w Formule 1.

Robert Kubica:
"Występ w Grand Prix Chin będzie spełnieniem moich wyścigowych marzeń. Z drugiej jednak strony mój debiut za kierownicą bolidu Formuły 1 będzie miał miejsce praktycznie na oczach całego świata. To będzie wyjątkowe doświadczenie: nowy tor, zupełnie nowy samochód i tak naprawdę niewiele czasu - zaledwie dwie sesje treningowe po 60 minut. Przygodę z Minardi traktuję jako pierwszą poważną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności przed najważniejszymi osobistościami świata Formuły 1."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.