Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica w Formule 1

Robert Kubica w Formule 1

Robert Kubica zadebiutuje w Formule 1 podczas kończącej bieżący sezon Grand Prix Chin, rozgrywanej w dniach 14-16 października.

Robert Kubica w Formule 1

Kubica będzie pierwszym Polakiem w historii, który weźmie udział w Grand Prix Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w dwóch piątkowych sesjach treningów oficjalnych w barwach zespołu Minardi, a ponadto przez cały weekend będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

O posadę trzeciego kierowcy Minardi rywalizowało kilku zawodników. W negocjacjach z zespołem największym atutem menedżera Roberta, Daniele Morelli, były wyjątkowe wyniki osiągane przez Polaka w mistrzostwach World Series by Renault i niekwestionowana pozycja lidera tego cyklu.

Występ Kubicy w Grand Prix Chin uzależniony jest już jedynie od uzyskania elitarnej Superlicencji - dokumentu uprawniającego do startu w Formule 1.

Robert Kubica:
"Występ w Grand Prix Chin będzie spełnieniem moich wyścigowych marzeń. Z drugiej jednak strony mój debiut za kierownicą bolidu Formuły 1 będzie miał miejsce praktycznie na oczach całego świata. To będzie wyjątkowe doświadczenie: nowy tor, zupełnie nowy samochód i tak naprawdę niewiele czasu - zaledwie dwie sesje treningowe po 60 minut. Przygodę z Minardi traktuję jako pierwszą poważną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności przed najważniejszymi osobistościami świata Formuły 1."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści
Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści
Już za dwa tygodnie podczas salonu w Paryżu poznamy pełne oblicze nowego Land Rovera Discovery. Tymczasem producent wrzucił do sieci kilka nowych zdjęć oraz film prezentujący jego możliwości.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj