mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!

Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!

Kubica w miniony weekend na gali FIA w Paryżu odebrał trofeum za wygranie mistrzostwa w WRC2. Na tej samej gali Polak został również wyróżniony przez FIA.

Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!
Fédération Internationale de l'Automobile postanowiła uhonorować Roberta Kubicę tytułem "Osobowość roku". W plebiscycie tym swoje głosy oddawali dziennikarze z całego świata.

"Przez ostatnie dwa lata tęskniłem za ściganiem się. Ten rok był dla mnie swego rodzaju powrotem. Niestety, nie udało się wrócić do Formuły 1 i postanowiłem przejść do zupełnie innej dyscypliny, czyli rajdów. Wiele się nauczyłem w WRC2 i mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok naprzód. Myślę, że uda się jeździć przez cały sezon w aucie WRC. Wszystko idzie w dobrym kierunku", powiedział Robert Kubica podczas gali FIA, która odbyła się w Paryżu.     

Dziennikarze z całego globu zagłosowali i postanowili, że tytuł Osobowość FIA w tym roku powinna trafić do Kubicy, który pokonał trzech znakomitych kierowców - Sebastiana Vettela( w tym roku zdobył tytuł mistrza świata F1 po raz czwarty), Sebastiana Ogiera, tegorocznego mistrza WRC oraz odchodzącego z rajdów Sebastiana Loeba. Francuz jest rekordzistą w WRC, mając na swoim koncie 9. tytułów mistrza wywalczony w latach 2004-2012.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc WRC 2

Podobne wiadomości:

Volkswagen Polo R WRC i Golf VII GTI Dark...

auto motor i sport 0000-00-00

Do Essen tuner ABT zabierze m.in. dwa stuningowane Volkswageny - Polo R WRC i Golfa VII GTI w wersji Dark Edition.

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.