mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!

Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!

Kubica w miniony weekend na gali FIA w Paryżu odebrał trofeum za wygranie mistrzostwa w WRC2. Na tej samej gali Polak został również wyróżniony przez FIA.

Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!
Fédération Internationale de l'Automobile postanowiła uhonorować Roberta Kubicę tytułem "Osobowość roku". W plebiscycie tym swoje głosy oddawali dziennikarze z całego świata.

"Przez ostatnie dwa lata tęskniłem za ściganiem się. Ten rok był dla mnie swego rodzaju powrotem. Niestety, nie udało się wrócić do Formuły 1 i postanowiłem przejść do zupełnie innej dyscypliny, czyli rajdów. Wiele się nauczyłem w WRC2 i mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok naprzód. Myślę, że uda się jeździć przez cały sezon w aucie WRC. Wszystko idzie w dobrym kierunku", powiedział Robert Kubica podczas gali FIA, która odbyła się w Paryżu.     

Dziennikarze z całego globu zagłosowali i postanowili, że tytuł Osobowość FIA w tym roku powinna trafić do Kubicy, który pokonał trzech znakomitych kierowców - Sebastiana Vettela( w tym roku zdobył tytuł mistrza świata F1 po raz czwarty), Sebastiana Ogiera, tegorocznego mistrza WRC oraz odchodzącego z rajdów Sebastiana Loeba. Francuz jest rekordzistą w WRC, mając na swoim koncie 9. tytułów mistrza wywalczony w latach 2004-2012.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc WRC 2

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Volkswagen Polo R WRC i Golf VII GTI Dark...

auto motor i sport 0000-00-00

Do Essen tuner ABT zabierze m.in. dwa stuningowane Volkswageny - Polo R WRC i Golfa VII GTI w wersji Dark Edition.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando