mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!

Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!

Kubica w miniony weekend na gali FIA w Paryżu odebrał trofeum za wygranie mistrzostwa w WRC2. Na tej samej gali Polak został również wyróżniony przez FIA.

Robert Kubica wybrany osobowością roku FIA!
Fédération Internationale de l'Automobile postanowiła uhonorować Roberta Kubicę tytułem "Osobowość roku". W plebiscycie tym swoje głosy oddawali dziennikarze z całego świata.

"Przez ostatnie dwa lata tęskniłem za ściganiem się. Ten rok był dla mnie swego rodzaju powrotem. Niestety, nie udało się wrócić do Formuły 1 i postanowiłem przejść do zupełnie innej dyscypliny, czyli rajdów. Wiele się nauczyłem w WRC2 i mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok naprzód. Myślę, że uda się jeździć przez cały sezon w aucie WRC. Wszystko idzie w dobrym kierunku", powiedział Robert Kubica podczas gali FIA, która odbyła się w Paryżu.     

Dziennikarze z całego globu zagłosowali i postanowili, że tytuł Osobowość FIA w tym roku powinna trafić do Kubicy, który pokonał trzech znakomitych kierowców - Sebastiana Vettela( w tym roku zdobył tytuł mistrza świata F1 po raz czwarty), Sebastiana Ogiera, tegorocznego mistrza WRC oraz odchodzącego z rajdów Sebastiana Loeba. Francuz jest rekordzistą w WRC, mając na swoim koncie 9. tytułów mistrza wywalczony w latach 2004-2012.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc WRC 2

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?