mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica ze wsparciem LOTOS

Robert Kubica ze wsparciem LOTOS

Dziś w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie zaprezentował się Robert Kubica ze swoim pilotem i nowym partnerem w startach na trasach rajdowych. Grupa LOTOS została oficjalnym partnerem Roberta Kubicy.

Robert Kubica ze wsparciem LOTOS
Lotos będzie wspierał Roberta Kubicę w rajdach. Polak w tym sezonie spróbuje swoich sił w WRC-2 w Rajdowych Mistrzostwach Świata oraz Rajdowych Mistrzostwach Europy. Autem, za sterami, którego zasiądzie krakowianin będzie Citroen DS3 RRC(Regional Rally Car). Robertowi w zdobywaniu doświadczenia będzie pomagał bardzo doświadczony pilot - Maciej Baran, który znany jest ze startów na fotelu obok Michała Sołowowa.

"Cieszę się, że Grupa LOTOS wspiera jednego z najbardziej znanych na świecie polskich kierowców. Mam nadzieję, że współpraca z Robertem zapewni, jak najwięcej sportowych emocji na najwyższym poziomie. Życzę Robertowi Kubicy wielu sukcesów na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy", powiedział Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Auto za sterami, którego zasiądzie Robert Kubica, czyli Citroen DS3 RRC wyposażone jest w ten sam silnik, który pracuje w DS3 klasy WRC, czyli motor 1.6 litra wspomagany turbosprężarką. W wersji RRC moc silnika jest jednak mniejsza o kilkadziesiąt KM. Samochód różni się również pakietem aerodynamicznym. Auto, którym będzie rywalizował Kubica jest specyficzne, gdyż zostało wyposażone w specjalną łopatkę zmiany biegów umieszczoną z lewej strony kierownicy. Na taką modyfikację auta zgodziła się FIA.

Załoga Kubica/Baran tegoroczne zmagania rozpoczną od przyszłego weekendu kiedy to wezmą udział w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Impreza ta jest jedną z eliminacji Mistrzostw Europy. Robert Kubica w tym roku weźmie udział w 11 rajdach, 7 z nich bęzie walką w imprezach z cyklu WRC. Polak na pewno będzie bardzo konkurencyjny na asfalcie, jednak kilka rajdów rozgrywanych jest na szutrze i tu wielu stawia znak zapytania. Kubica to wielki talent, który bardzo szybko się uczy. Krakowianin wsparty doświadczeniem  Macieja Baran będzie na pewno czarnym koniem zmagań w tegorocznym sezonie i bardzo szybko szutrowe nawierzchnie przestaną sprawiać mu problem. Polaka zobaczymy również we wrześniu, kiedy to w ramach Mistrzostw Europy pojawi się na starcie Rajdu Polski. Na koniec nie stawiamy pytania czy Kubica wygra  w tym roku, a pytani jakie trzeba dziś zadać brzmi - ile razy zwycięży krakowianin?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC Robert Kubica Lotos rajdy WRC 2

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.