mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Roborace DevBot - autonomiczny samochód wyścigowy

Roborace DevBot - autonomiczny samochód wyścigowy

Już niedługo powstanie pierwsza na świecie seria wyścigów samochodowych, w których bolidy będą prowadzone nie przez kierowcę, ale przez komputer. Pierwsze testy prototypowego na razie samochodu o nazwie DevBot już trwają.

Roborace DevBot - autonomiczny samochód wyścigowy
Seria wyścigów samochodów autonomicznych budzi wiele kontrowersji, wiadomo jednak że jej powstania jest już pewne. Dlatego podczas treningów wyścigowej serii Formuły E, czyli elektrycznych bolidów, testy przechodzi pierwszy prototypowy pojazd autonomiczny. Testy takiego samochodu, prezentacja serii wyścigowej i przekonywanie do nowej filozofii ścigania się będą miały miejsce także podczas imprez formuły elektrycznej.

Czym jest pojazd o nazwie DevBot? To w pełni autonomiczny pojazd, który za pomocą czujników, radarów oraz danych GPS potrafi sam pokonać okrążenie toru wyścigowego - w dobrym tempie rzecz jasna. Bolid, tak jak w przypadku elektrycznych bolidów Formuły E, początkowo wszystkie zespoły będą korzystały z bolidu, opartego w większości na tych samych elementach.

Wiele firm i organizacji włączyło się w program doskonalenia projektu wyścigowego auta autonomicznego - m.in. z branży motoryzacyjnej, zespołu sportowe, firmy badawcze, laboratoria i zespoły akademickie. Co ważne, wdrożenie nowych rozwiązań technicznych do sportów samochodowych zawsze prowadzi do szybkiego udoskonalenia tych rozwiązań i wprowadzenia ich do samochodów sprzedawanych seryjnie. Trzymamy więc kciuki za sukces.

Pierwsza publiczna prezentacja nowego pojazdu będzie miała miejsce już w ten weekend podczas Donington Park Formula E.
Tematy w artykule: samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Angela Merkel

Angela Merkel "za" pojazdami autonomicznymi

Aktualności 2016-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.