mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem

Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem

Interesujące wyniki przyniosła ankieta zorganizowana na zlecenie firmy Goodyear, dotycząca poglądów rodziców na temat początkujących kierowców.

Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem
Wśród 35 pytań zadanych ankietowanym są m.in. takie, które poruszały kwestie zaufania rodziców wobec dzieci rozpoczynających przygodę za kierownicą, zasad wyboru Ośrodka Nauki Jazdy i obowiązku kursów doszkalających dla świeżo upieczonych kierowców.
 
Według wyników ankiety aż 72% rodziców w Polsce chciałoby, aby w autach, którymi jeżdżą ich dzieci montowane były tzw. "czarne skrzynki". Taki sprzęt pozwoliłby im kontrolować prędkość i styl jazdy ich pociech. W przeciwieństwie do np. Niemców, bliskość Ośrodka Nauki Jazdy nie jest dla polskich rodziców kluczowa przy wyborze szkoły. Najważniejsze okazują się kwalifikacje instruktorów oraz rekomendacje znajomych. Natomiast w kwestii zastosowania obowiązkowych kursów doszkalających już po otrzymaniu uprawnień do kierowania jedynie 35% rodziców wypowiada się "na tak". Sytuacja się zmienia, gdy z takim rozwiązaniem wiązałaby się korzyść finansowa w postaci niższych opłat za ubezpieczenie OC - w takiej sytuacji poparcie wobac dodatkowych kursów rośnie do 55%.

Wyniki ankiety obejmują także opinie instruktorów nauki jazdy na temat kompetencji samych rodziców i ich wpływu na umiejętności kolejnych pokoleń. Aż 91% spośród nich uważa, że Polacy powinni dawać swoim dzieciom lepszy przykład za kierownicą. Szczegółowe dane zostały zgromadzone na poniższych infografikach.

Podobne wiadomości:

Sprawdzisz punkty karne online

Sprawdzisz punkty karne online

Finanse i prawo 2015-02-10

Uwaga! Będą ostrzej karać!

Uwaga! Będą ostrzej karać!

Finanse i prawo 2015-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.