mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rodzina DSów

Rodzina DSów

Citroen planuje skupić większą uwagę na modelach DS. Rodzina ma rozszerzyć się do sześciu modeli, wśród których ma powstać luksusowy model przeznaczony na rynek chiński oraz modne auto miejskie mające konkurować z Fiatem 500.

Rodzina DSów
Szef ds. planowania produktu w Citroenie Thomas d’Haussy zdradził serwisowi Autocar, że koncepcja DS może zostać zastosowana do stworzenia miejskiego auta, gdyż Fiat 500 udowodnił, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu samochód. Samochód 'DS1' ma zostać pokazany na przyszłorocznych targach w Paryżu i bazować na nowym Citroenie C1.

Pokazany w ubiegłym roku na targach Expo w Szanghaju koncepcyjny model Metropolis może być podstawą dla najbardziej topowych aut z linii DS. Jeśli chodzi o rynek europejski to d'Haussy stwierdził, że nie wszystkie modele DS pojawią się na tym rynku. Wszystko sprowadza się do tego, że DS z najwyżej półki może wpasować się w rynek ale nie osiągnąć dużego sukcesu komercyjnego. Francuzi planują także rozwijać technologię HYbrid4 i dostarczyć ją do modelu DS5

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Citroen DS4
Citroen DS4
Cena podstawowa już od: 87 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Citroen DS5
Citroen DS5
Cena podstawowa już od: 126 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

~radush 2011-11-10

Wątpię aby samochód z tak mocną pozycją rynkową jakim jest 500 uległ nowości z fabryki Citroena. Pięćsetka jest na tyle mocną pozycją, że o fotel lidera nie musi martwić się jeszcze przez długi czas. Mimo że zapotrzebowanie na tego typ samochody jest, to wydaje mi się że na auta miejskie nadal będą w większości wybierane modele Fiata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.