mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rok 2034: Centrum Hamburga bez samochodów!

Rok 2034: Centrum Hamburga bez samochodów!

Rządzący miastem Hamburg ogłosili, że planują do 2034 roku wprowadzić całkowity zakaz dla ruchu samochodów w centrum miasta. Wszystko by zredukować szkodliwa emisję.

Rok 2034: Centrum Hamburga bez samochodów!
Hamburg to drugie co do wielkości miasto w Niemczech. Tamtejsi samorządowcy rozpoczęli właśnie początkową fazę planu nazwanego "Zielona sieć". Według jego założeń kilka głównych dróg ma zostać zastąpiona terenami zielonymi. To ma z kolei sprawić, że mieszkańcy będą mieć bliżej do turystyki i rekreacji.

"Nasi mieszkańcy są bardo postępowi. Wielu z nich jest skłonnych do rezygnacji z samochodów, co jest nietypowe w Niemczech"
, powiedział Jens Kerstan, lider miejskiej Partii Zielonych.

Plan wydaje się bardzo kontrowersyjny, ale już 30 planistów pracuje w pocie czoła, aby plan stał się realny. Wszystko kosztem samochodów. Te mają zostać całkowicie usunięte z centrum. Miasto zamierza zlikwidować betonowe parkingi i poprawić transport publiczny. Pojawią się również kampanie zachęcające do omijania centrum.

Podobne wiadomości:

Ekologiczne drogi z... plastiku

Ekologiczne drogi z... plastiku

Aktualności 2015-07-14

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

~ilakiernik.pl 2014-01-22

Idea jak najbardziej słuszna, ale ciężko uwierzyć, że wszyscy mieszkańcy na rzecz zielonych teenów zrezygnują z wygody jaką jest przemieszczanie się samochodem. Czas pokaże...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?
Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?
Znamy już oficjalną datę rozpoczęcia sprzedaży nowej Skody Karoq. Klienci chętni na następcę Yeti będą musieli się uzbroić w cierpliwość aż do jesieni.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic