mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rok 2034: Centrum Hamburga bez samochodów!

Rok 2034: Centrum Hamburga bez samochodów!

Rządzący miastem Hamburg ogłosili, że planują do 2034 roku wprowadzić całkowity zakaz dla ruchu samochodów w centrum miasta. Wszystko by zredukować szkodliwa emisję.

Rok 2034: Centrum Hamburga bez samochodów!
Hamburg to drugie co do wielkości miasto w Niemczech. Tamtejsi samorządowcy rozpoczęli właśnie początkową fazę planu nazwanego "Zielona sieć". Według jego założeń kilka głównych dróg ma zostać zastąpiona terenami zielonymi. To ma z kolei sprawić, że mieszkańcy będą mieć bliżej do turystyki i rekreacji.

"Nasi mieszkańcy są bardo postępowi. Wielu z nich jest skłonnych do rezygnacji z samochodów, co jest nietypowe w Niemczech"
, powiedział Jens Kerstan, lider miejskiej Partii Zielonych.

Plan wydaje się bardzo kontrowersyjny, ale już 30 planistów pracuje w pocie czoła, aby plan stał się realny. Wszystko kosztem samochodów. Te mają zostać całkowicie usunięte z centrum. Miasto zamierza zlikwidować betonowe parkingi i poprawić transport publiczny. Pojawią się również kampanie zachęcające do omijania centrum.

Podobne wiadomości:

Kobiecy samochód roku 2013 to...

auto motor i sport 0000-00-00

Dziennikarki motoryzacyjne zadecydowały - w Kolonii wręczono nagrodę dla kobiecego samochodu roku.

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

~ilakiernik.pl 2014-01-22

Idea jak najbardziej słuszna, ale ciężko uwierzyć, że wszyscy mieszkańcy na rzecz zielonych teenów zrezygnują z wygody jaką jest przemieszczanie się samochodem. Czas pokaże...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.