mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Romain Grosjean pokonał mistrzów

Romain Grosjean pokonał mistrzów

W miniony weekend w Bangkoku odbyła się impreza, która co roku podsumowuje sezon sportów motorowych. W tegorocznej edycji "Race of Champions" zwyciężył Romain Grosjean, który w tym sezonie startował w zespole Lotusa w Formule 1.

Ten sezon nie był udany dla francuskiego kierowcy, który powrócił do stawki F1. Na Grosjeana spadła fala krytyki za nerwową jazdę i nonszalancję, która skutkowała wypadkami już na początku wyścigów. Jego przyszłość w zespole Lotusa nie jest pewna, a zwycięstwo w "Wyścigu Mistrzów" nie poprawia jego sytuacji w teamie z Enstone.

Sam jednak Grosjean może czuć się dumny, gdyż w RoC pokonał wielkich kierowców, mistrzów świata z Formuły 1 oraz triumfatorów 24h wyścigu w Le Mans. Francuz w ćwierćfinale pokonał tegorocznego Mistrz Świata Formuły 1, Sebastiana Vettela, by następnie nie dać szans 7-krotnemu mistrzowi, Michaelowi Schumacherowi. Francuz w finale zmierzył się z kilkukrotnym zwycięzcą 24h Le Mans, Tomem Kristensenem i pokonał go w dwóch wyścigach. Najpierw za kierownicą Buggy, a później prowadząc KTMa X-Bow.

W rywalizacji narodów wygrał Team Germany, który reprezentowali Sebastian Vettel oraz Schumacher. Starszy mistrz w finałowej rozgrywce pokonał Romaina Grosjeana, który nie opanował KTMa X-Bow, a Vettel bez problemu poradził sobie z kierowcą rajdowym Sebastienem Ogier.