Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Roomster wkrótce na taśmach

Roomster wkrótce na taśmach

Już wkrótce w fabryce Skody w miejscowości Kvasiny rozpocznie się produkcja nowego modelu czesko-niemieckiej marki - Roomster.

Roomster wkrótce na taśmach

Po raz pierwszy Skoda Roomster dała znak życia w 2004 roku. Po prawie dwuletniej tułaczce po europejskich wystawach samochodowych wreszcie pojawi się na taśmach produkcyjnych w czeskiej fabryce w Kvasinach. Aktualnie trwają ostatnie prace nad budową nowego centrum logistycznego, terminalu przeładunkowego dla ciężarówek oraz sporego parkingu dla świeżo wyprodukowanych aut, których Skoda ma zamiar rocznie sprzedawać w graniach 40-80 tys.

Zobacz galerię modelu Skoda Roomster

Rozbudowa fabryki wiąże się także ze wzrostem liczby produkowanych samochodów oraz miejsc pracy. Z lakierni będzie wyjeżdżać do 320 nadwozi dziennie (obecnie 200 sztuk). Uruchomienie nowej produkcji zwiększy zatrudnienie o kolejnych 2 tys. pracowników. W ubiegłym roku mury zakładów opuściło 22 899 egzemplarzy modeli Superb i ponad 17 000  Fabii w wersji sedan.

Koszt przebudowy powstałej w 2001 roku fabryki wyniósł Skodę około 98 milionów euro, a zadaniem Skody Roomster będzie potwierdzenie tej inwestycji rentownością ze sprzedaży. A nie będzie łatwo. Ze względu na swoje gabaryty nowy Roomster w Europie będzie musiał stawić czoła takim modelom jak Opel Meriva czy też niedostępna na naszym rynku Toyota Yaris Verso. Atutem nowej Skody z pewnością będzie niespotykany design i przestronność.

Przed wejściem do produkcji Roomster pojawi się jednak jeszcze raz na wybiegu. Miejscem kolejnej premiery będą marcowe targi w Genewie.

Czytaj także:

3+1 Skody 2005-04-28

Skoda Roomster trafi do produkcji 2004-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia Logan i Sandero odmłodzone
Dacia Logan i Sandero odmłodzone
Już w przyszłym tygodniu podczas salonu w Paryżu zobaczymy odświeżoną Dacię Logan i Sandero. Zobaczcie, co zmieniło się w popularnych, rumuńskich modelach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj