mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Roomster wkrótce na taśmach

Roomster wkrótce na taśmach

Już wkrótce w fabryce Skody w miejscowości Kvasiny rozpocznie się produkcja nowego modelu czesko-niemieckiej marki - Roomster.

Roomster wkrótce na taśmach

Po raz pierwszy Skoda Roomster dała znak życia w 2004 roku. Po prawie dwuletniej tułaczce po europejskich wystawach samochodowych wreszcie pojawi się na taśmach produkcyjnych w czeskiej fabryce w Kvasinach. Aktualnie trwają ostatnie prace nad budową nowego centrum logistycznego, terminalu przeładunkowego dla ciężarówek oraz sporego parkingu dla świeżo wyprodukowanych aut, których Skoda ma zamiar rocznie sprzedawać w graniach 40-80 tys.

Zobacz galerię modelu Skoda Roomster

Rozbudowa fabryki wiąże się także ze wzrostem liczby produkowanych samochodów oraz miejsc pracy. Z lakierni będzie wyjeżdżać do 320 nadwozi dziennie (obecnie 200 sztuk). Uruchomienie nowej produkcji zwiększy zatrudnienie o kolejnych 2 tys. pracowników. W ubiegłym roku mury zakładów opuściło 22 899 egzemplarzy modeli Superb i ponad 17 000  Fabii w wersji sedan.

Koszt przebudowy powstałej w 2001 roku fabryki wyniósł Skodę około 98 milionów euro, a zadaniem Skody Roomster będzie potwierdzenie tej inwestycji rentownością ze sprzedaży. A nie będzie łatwo. Ze względu na swoje gabaryty nowy Roomster w Europie będzie musiał stawić czoła takim modelom jak Opel Meriva czy też niedostępna na naszym rynku Toyota Yaris Verso. Atutem nowej Skody z pewnością będzie niespotykany design i przestronność.

Przed wejściem do produkcji Roomster pojawi się jednak jeszcze raz na wybiegu. Miejscem kolejnej premiery będą marcowe targi w Genewie.

Czytaj także:

3+1 Skody 2005-04-28

Skoda Roomster trafi do produkcji 2004-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.