mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Roomster wkrótce na taśmach

Roomster wkrótce na taśmach

Już wkrótce w fabryce Skody w miejscowości Kvasiny rozpocznie się produkcja nowego modelu czesko-niemieckiej marki - Roomster.

Roomster wkrótce na taśmach

Po raz pierwszy Skoda Roomster dała znak życia w 2004 roku. Po prawie dwuletniej tułaczce po europejskich wystawach samochodowych wreszcie pojawi się na taśmach produkcyjnych w czeskiej fabryce w Kvasinach. Aktualnie trwają ostatnie prace nad budową nowego centrum logistycznego, terminalu przeładunkowego dla ciężarówek oraz sporego parkingu dla świeżo wyprodukowanych aut, których Skoda ma zamiar rocznie sprzedawać w graniach 40-80 tys.

Zobacz galerię modelu Skoda Roomster

Rozbudowa fabryki wiąże się także ze wzrostem liczby produkowanych samochodów oraz miejsc pracy. Z lakierni będzie wyjeżdżać do 320 nadwozi dziennie (obecnie 200 sztuk). Uruchomienie nowej produkcji zwiększy zatrudnienie o kolejnych 2 tys. pracowników. W ubiegłym roku mury zakładów opuściło 22 899 egzemplarzy modeli Superb i ponad 17 000  Fabii w wersji sedan.

Koszt przebudowy powstałej w 2001 roku fabryki wyniósł Skodę około 98 milionów euro, a zadaniem Skody Roomster będzie potwierdzenie tej inwestycji rentownością ze sprzedaży. A nie będzie łatwo. Ze względu na swoje gabaryty nowy Roomster w Europie będzie musiał stawić czoła takim modelom jak Opel Meriva czy też niedostępna na naszym rynku Toyota Yaris Verso. Atutem nowej Skody z pewnością będzie niespotykany design i przestronność.

Przed wejściem do produkcji Roomster pojawi się jednak jeszcze raz na wybiegu. Miejscem kolejnej premiery będą marcowe targi w Genewie.

Czytaj także:

3+1 Skody 2005-04-28

Skoda Roomster trafi do produkcji 2004-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.