mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ropa ostro tanieje, kierowcy płacą krocie

Ropa ostro tanieje, kierowcy płacą krocie

W tym samym czasie, kiedy baryłka ropy potaniała poniżej 120 USD, Orlen podniósł hurtowe ceny benzyn - czytamy w środowym wydaniu Pulsu Biznesu.

Ropa ostro tanieje, kierowcy płacą krocie
Notowania ropy w Londynie i w Nowym Jorku spadły wczoraj poniżej 120 USD za baryłkę i znalazły się na poziomie najniższym od trzech miesięcy. Wczorajsza sesja wpisuje się w obraz ostatnich tygodni, które doprowadziły do silnej przeceny surowca. W niespełna miesiąc kurs ropy spadł o blisko 19 proc. Ale na rodzimych stacjach przyjdzie nam jeszcze poczekać na obniżki. Paradoksalnie, wczorajsza przecena ropy zbiegła się z podwyżką hurtowych cen 95-oktanowej benzyny w  PKN Orlen o 23 zł za tysiąc litrów.

"Zmiany cen paliw w krajowych rafineriach nie są dokonywane na podstawie jednodniowych notowań lecz na podstawie notowań średnich produktów gotowych oraz kursu dolara" — mówi Dorota Gudaś, analityk z BM Reflex.

Analitycy szacują, że we wrześniu ropa mogą spaść poniżej 100 USD, a cena benzyny Eu95 w Polsce do 4,2 zł (o blisko 9 proc.).
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Jedź oszczędniej – opony Michelin

auto motor i sport 0000-00-00

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~Zee non 2008-08-07

Orlen - koncern państwowy. Państwo potrzebuje pieniedzy na podwyzki do budżetu. W normalnym kraju 5 koncernów kupuje ropę w 3 żródłach i przerabia w 10 rafineriach. wszystko wygląda tam normalnie. W polsce 5 koncernów kupuje ropę w 1 źródelku o nazwie ORLEN. Dopóki Orlen bedzie monopolistą to można mu ch... zrobić, chyba że przez tydzień nikt nie będzie tankował. najlepiej przez dwa. Ale w polsce ciemnota mysli - o jest protest to go tez oprotestuję, i bede tankować. Stać mnie na to. Tak q..ska szlacheckość zaściankowa.

~lobuzbodzio 2008-08-07

a może rząd unormuje ceny paliw tak jak papierosów. Bo to są złodzieje oni i na podwyższe i na obniżce cen paliw zarabiają. Rząd powinien wprowadzić cenę max. litra paliwa a komu zależy na kliencie może mniejszą marżę nałożyć i taniej sprzedawać.. Ale po co większa cena większe podatki. a ty zapier... na nich

~Bartolo 2008-08-07

"bezołowiową" w Anglii tankuje po 1,10 za litr - (4,05zł za 1 funt) - cenowo wychodzi podobnie jak w Polsce :) popatrzcie teraz jak to było w zeszłym roku - paliwo w Anglii kosztowało 0,95 funta, a funt był po 5,50 zł... Kto KRADNIE teraz te pieniądze ? Pozdrowienia.

~zorba 2008-08-07

A co z opłatami paliwowymi do wycieczek zagranicznych? Lecę na tydzień w październiku i już mi kazali dopłacić 80 zł. Rozumiem, że teraz obniżą?

~kierowca 2008-08-07

Ciekawe, czy nasz rząd zrobi wreszcie coś z państwowym koncernem? Coś dla kierowców, a nie dla budżetu. Przecież gdy ropa podrożała, ale jednocześnie mocno spadł dolar u nas paliwo poszło ostro w górę. Teraz na rynkach ropa tanieje, a u nas znowu w górę. A skoro do września ropa ma stanieć o kolejne ok. 20%, to dla czego u nas tylko o 9%? (o ile nie zdrożeje o te 9% ;(( )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.