mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ropa ostro tanieje, kierowcy płacą krocie

Ropa ostro tanieje, kierowcy płacą krocie

W tym samym czasie, kiedy baryłka ropy potaniała poniżej 120 USD, Orlen podniósł hurtowe ceny benzyn - czytamy w środowym wydaniu Pulsu Biznesu.

Ropa ostro tanieje, kierowcy płacą krocie
Notowania ropy w Londynie i w Nowym Jorku spadły wczoraj poniżej 120 USD za baryłkę i znalazły się na poziomie najniższym od trzech miesięcy. Wczorajsza sesja wpisuje się w obraz ostatnich tygodni, które doprowadziły do silnej przeceny surowca. W niespełna miesiąc kurs ropy spadł o blisko 19 proc. Ale na rodzimych stacjach przyjdzie nam jeszcze poczekać na obniżki. Paradoksalnie, wczorajsza przecena ropy zbiegła się z podwyżką hurtowych cen 95-oktanowej benzyny w  PKN Orlen o 23 zł za tysiąc litrów.

"Zmiany cen paliw w krajowych rafineriach nie są dokonywane na podstawie jednodniowych notowań lecz na podstawie notowań średnich produktów gotowych oraz kursu dolara" — mówi Dorota Gudaś, analityk z BM Reflex.

Analitycy szacują, że we wrześniu ropa mogą spaść poniżej 100 USD, a cena benzyny Eu95 w Polsce do 4,2 zł (o blisko 9 proc.).
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Aktualności 2016-01-27

Ceny paliw - będzie poniżej 4 zł?

Ceny paliw - będzie poniżej 4 zł?

Aktualności 2015-12-16

Komentuj:

~Zee non 2008-08-07

Orlen - koncern państwowy. Państwo potrzebuje pieniedzy na podwyzki do budżetu. W normalnym kraju 5 koncernów kupuje ropę w 3 żródłach i przerabia w 10 rafineriach. wszystko wygląda tam normalnie. W polsce 5 koncernów kupuje ropę w 1 źródelku o nazwie ORLEN. Dopóki Orlen bedzie monopolistą to można mu ch... zrobić, chyba że przez tydzień nikt nie będzie tankował. najlepiej przez dwa. Ale w polsce ciemnota mysli - o jest protest to go tez oprotestuję, i bede tankować. Stać mnie na to. Tak q..ska szlacheckość zaściankowa.

~lobuzbodzio 2008-08-07

a może rząd unormuje ceny paliw tak jak papierosów. Bo to są złodzieje oni i na podwyższe i na obniżce cen paliw zarabiają. Rząd powinien wprowadzić cenę max. litra paliwa a komu zależy na kliencie może mniejszą marżę nałożyć i taniej sprzedawać.. Ale po co większa cena większe podatki. a ty zapier... na nich

~Bartolo 2008-08-07

"bezołowiową" w Anglii tankuje po 1,10 za litr - (4,05zł za 1 funt) - cenowo wychodzi podobnie jak w Polsce :) popatrzcie teraz jak to było w zeszłym roku - paliwo w Anglii kosztowało 0,95 funta, a funt był po 5,50 zł... Kto KRADNIE teraz te pieniądze ? Pozdrowienia.

~zorba 2008-08-07

A co z opłatami paliwowymi do wycieczek zagranicznych? Lecę na tydzień w październiku i już mi kazali dopłacić 80 zł. Rozumiem, że teraz obniżą?

~kierowca 2008-08-07

Ciekawe, czy nasz rząd zrobi wreszcie coś z państwowym koncernem? Coś dla kierowców, a nie dla budżetu. Przecież gdy ropa podrożała, ale jednocześnie mocno spadł dolar u nas paliwo poszło ostro w górę. Teraz na rynkach ropa tanieje, a u nas znowu w górę. A skoro do września ropa ma stanieć o kolejne ok. 20%, to dla czego u nas tylko o 9%? (o ile nie zdrożeje o te 9% ;(( )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.