Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ropa skończy się za ponad 50 lat

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Międzynarodowy koncern BP twierdzi, że światowe zasoby ropy naftowej wyczerpią się za 53.3 lata. Czy jest to powód do zmartwień?

Ropa skończy się za ponad 50 lat
Prawda jest taka, że prędzej czy później zasoby ropy naftowej się skończą. Tego nie da się uniknąć. Raport BP mówi, że ilość ropy na świecie to jakieś 1 687.9 miliarda baryłek.

Szacunki BP są o 1.1% lepsze niż przedstawione w zeszłym roku. Okazuje się bowiem, że Amerykanie mają 26% więcej baryłek niż do tej pory sądzono. W Stanach Zjednoczonych przechowują podobno 44.2 miliardy baryłek napełnionych ropą naftową. Do tej pory uważano, że w USA mają 33.4 miliardy baryłek.

Czy ropa skończy się za ponad 53 lata? Bardzo możliwe, pocieszające jest jednak to, że naukowcy wciąż poszukują kolejnych złóż ropy. Tak naprawdę nikt nie wie ile pozostało wciąż nie odkrytych pokładów ropy. Inna sprawa, że za 50 lat postęp techniczny będzie tak zaawansowany, że dzisiejsze obawy nie będą miały znaczenia. Główną rolę odegrają  alternatywne źródła napędu. Toyota już w przyszłym  roku do sprzedaży wprowadzi auto z napędem wodorowym.

Podobne wiadomości:

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Aktualności 2016-05-24

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki kontroli

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki...

Aktualności 2016-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.