mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ropa skończy się za ponad 50 lat

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Międzynarodowy koncern BP twierdzi, że światowe zasoby ropy naftowej wyczerpią się za 53.3 lata. Czy jest to powód do zmartwień?

Ropa skończy się za ponad 50 lat
Prawda jest taka, że prędzej czy później zasoby ropy naftowej się skończą. Tego nie da się uniknąć. Raport BP mówi, że ilość ropy na świecie to jakieś 1 687.9 miliarda baryłek.

Szacunki BP są o 1.1% lepsze niż przedstawione w zeszłym roku. Okazuje się bowiem, że Amerykanie mają 26% więcej baryłek niż do tej pory sądzono. W Stanach Zjednoczonych przechowują podobno 44.2 miliardy baryłek napełnionych ropą naftową. Do tej pory uważano, że w USA mają 33.4 miliardy baryłek.

Czy ropa skończy się za ponad 53 lata? Bardzo możliwe, pocieszające jest jednak to, że naukowcy wciąż poszukują kolejnych złóż ropy. Tak naprawdę nikt nie wie ile pozostało wciąż nie odkrytych pokładów ropy. Inna sprawa, że za 50 lat postęp techniczny będzie tak zaawansowany, że dzisiejsze obawy nie będą miały znaczenia. Główną rolę odegrają  alternatywne źródła napędu. Toyota już w przyszłym  roku do sprzedaży wprowadzi auto z napędem wodorowym.

Podobne wiadomości:

Na dobrej drodze

auto motor i sport 0000-00-00

Długa trasa może być wyzwaniem dla samochodu, kierowcy i pasażerów. Aby sprawnie, wygodnie i bezpiecznie ją pokonać, warto dobrze się przygotować. Zaplanuj podróż w domu, na trasie wsparcie zapewnią Ci dobrze zaopatrzone stacje BP.

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross