mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rosja to nie Europa

Rosja to nie Europa

Tak przynajmniej wynika z najnowszej strategii koncernu Mitsubishi, a dotyczącej rynku rosyjskiego. Rosja stanie się bowiem niezależnym rynkiem zbytu, wyłączonym ze struktur europejskiego oddziału Mitsubishi.

Decyzja ta została podjęta po piętnastu latach od podjęcia w 1992 roku współpracy pomiędzy Mitsubishi Motors Corporation (MMC), Mitsubishi Motors Europe (MME) oraz Rolf Holding, rosyjskim dystrybutorem japońskiej marki. Rosja będzie więc od teraz bezpośrednio podlegać centrali MMC. Proces stopniowego oddzielania firmy Rolf od koncernu Mitsubishi Motors Europe rozpoczął się 1 kwietnia 2007 roku na początku nowego roku podatkowego i będzie wspierany przez zespół specjalistów z MMC.

Wpływ na taką decyzję miała duża odrębność Rosji i Europy, jako rynków zbytu. Chociażby różne obowiązujące obecnie normy emisji zanieczyszczeń (Euro 3 w Rosji, Euro 4 w Europie) czy też odmienna specyfikacja produktów (4-drzwiowe sedany segmentu C i D napędzane silnikami benzynowymi w Rosji kontra 5-drzwiowe hatchbacki segmentu B i C napędzane jednostkami wysokoprężnymi w Europie).

Niewątpliwie podjęcie tak radykalnego kroku było też swoistym dowodem uznania dla firmy  Rolf Holding na przestrzeni 14 lat, podczas których firma dokonała niewiarygodnego postępu. W 1992 roku sprzedano zaledwie 109 samochodów, a w roku kalendarzowym 2006 liczba ta wzrosła do 68.919. Łącznie w latach 1992-2006 Rolf Holding sprzedał na rynku rosyjskim ponad 215.000 samochodów marki Mitsubishi.

Dużą popularność, jaką cieszą się w Rosji samochody marki Mitsubishi, potwierdzają też liczne prestiżowe nagrody. Rolf Holding zdobył nagrodę "Russia Superbrand 2006" dla modelu Lancer, którego ogłoszono najlepszym importowanym samochodem w Rosji oraz rosyjski odpowiednik tytułu "Samochód Roku 2006". Obydwie nagrody zostały przyznane drugi rok z rzędu. W Moskwie działa też, co jest godne podkreślenia, największy na świecie dealer Mitsubishi - Rolf Yug, który rocznie sprzedaje prawie 4 tys. samochodów.

Zobacz więcej o samochodach marki Mitsubishi

Czytaj także:
Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla (2007-04-24)

Mitsubishi Outlander: Pełnowymiarowy diament (2007-04-20)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~ale 2007-05-02

ale to chodziło o stwirdzenie że rosja to dziki wschód chyba?

~renegat 2007-05-02

mil1231 ma racje, garstka bogatych ze az sie zle robi rzuca sie po prostu w oczy na tle ogolnej biedy, a satelity i bron atomowa, wybaczcie ale to chyba niewlasciwy przyklad na bogactwo danego kraju, iran czy korea pn tez mają lub moglyby miec bron atomowa ale chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie powie ze to bogate kraje

~mil1231@gazeta.pl 2007-05-01

bzdury, w Moskwie ekstremalne bogactwo zakłóca prwadziwy obraz. generalnie to jest ci agle dość biedny kraj. a satelity iyp? wszystko sie wali. tam nawet dróg nie ma

~homosowietikus 2007-04-30

dokładnie, sie ludziom wydaje, ze tam niedźwiedzie po ulicach łażą, a to jednak rosjanie a nie polacy mają własne satelity, broń atomową, nie mówiac o saloach ferrari czy lamborghini w podmoskiewskich wioskach.

~misza 2007-04-30

jakbys zobaczyl moskwe czy petersburg to bys sie zdziwil, gorzj jest dopiero w czesci azjatyckiej rosji

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.