mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rosjanie kupują u Niemców

Rosjanie kupują u Niemców

Od kilkunastu miesięcy boom na nowe samochody w Rosji utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Jak się okazuje, na dużym popycie najwięcej zarabiają niemieccy producenci aut.

Rosjanie kupują u Niemców
W ubiegłym roku łącznie niemieckie koncerny samochodowe zanotowały wzrost sprzedaży większy aż 90 procent w porównaniu z danymi z roku 2005. W 2006 Rosjanie nabyli ponad 202 000 samochodów z logo niemieckich marek. Pozostali producenci (nie pochodzący z Niemiec i z Rosji) zanotowali wzrost grupowy na poziomie 67 procent.

Jak przewidują specjaliści z branży samochodowej również kolejne lata w Rosji przyczynią się do bicia rekordów sprzedaży nowych pojazdów. 140 milionów mieszkańców to bardzo atrakcyjny rynek dla wszystkich producentów. W zeszłym roku w Rosji sprzedano 1,8 mln aut, co oznacza wzrost o 18 procent. Według prognoz do 2010 roku liczba ta zwiększy się o kolejne 80 procent.

Czytaj także:

Rosja to nie Europa 2007-04-30

Rosjanie zainteresowani Chryslerem 2007-02-26

Komentuj:

~m 2007-05-05

a ci którzy nie kupują w "swoich" salonach - sprowadzają auta z tzw. zachodu bo jest dużo taniej niż w Polsce

~satyr 2007-05-03

No tak czasy sie zmieniaja,kiedys rusy musieli jezdzic tymi koszmarnymi pseudosamochodami,dzis maja wybor i wola zachodnie auta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?