mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rosjanie kupują u Niemców

Rosjanie kupują u Niemców

Od kilkunastu miesięcy boom na nowe samochody w Rosji utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Jak się okazuje, na dużym popycie najwięcej zarabiają niemieccy producenci aut.

Rosjanie kupują u Niemców
W ubiegłym roku łącznie niemieckie koncerny samochodowe zanotowały wzrost sprzedaży większy aż 90 procent w porównaniu z danymi z roku 2005. W 2006 Rosjanie nabyli ponad 202 000 samochodów z logo niemieckich marek. Pozostali producenci (nie pochodzący z Niemiec i z Rosji) zanotowali wzrost grupowy na poziomie 67 procent.

Jak przewidują specjaliści z branży samochodowej również kolejne lata w Rosji przyczynią się do bicia rekordów sprzedaży nowych pojazdów. 140 milionów mieszkańców to bardzo atrakcyjny rynek dla wszystkich producentów. W zeszłym roku w Rosji sprzedano 1,8 mln aut, co oznacza wzrost o 18 procent. Według prognoz do 2010 roku liczba ta zwiększy się o kolejne 80 procent.

Czytaj także:

Rosja to nie Europa 2007-04-30

Rosjanie zainteresowani Chryslerem 2007-02-26

Komentuj:

~m 2007-05-05

a ci którzy nie kupują w "swoich" salonach - sprowadzają auta z tzw. zachodu bo jest dużo taniej niż w Polsce

~satyr 2007-05-03

No tak czasy sie zmieniaja,kiedys rusy musieli jezdzic tymi koszmarnymi pseudosamochodami,dzis maja wybor i wola zachodnie auta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model