mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rosjanie zainteresowani Chryslerem

Rosjanie zainteresowani Chryslerem

Chrysler, marka od pewnego czasu uważana przez media jako dziecko utrzymywane z przymusu przez niemiecko-amerykański koncern DaimlerChrysler, być może trafi w rosyjskie ręce. Obok inwestorów z branży finansowej swoje zainteresowanie kupnem marki wyraził także rosyjski producent samochodów GAZ.

Rosjanie zainteresowani Chryslerem
Sensacyjną wiadomość opublikował na swoich łamach magazyn „Focus”. Magazyn nie publikuje oficjalnych źródeł informacji, jednak opiera swoje doniesienia na sprawozdaniach informatora z koncernu DaimlerChrysler, dla którego to producenta, rosyjska marka GAZ wcale nie jest nieznana. Drugi co do wielkości producent aut w Rosji na początku 2006 roku nabył narzędzia do linii montażowej aut właśnie z jednej z fabryk Chryslera. Rosjanie dodatkowo od Amerykanów zapożyczyli czterocylindrowe silniki dla swoich modeli osobowych i minivanów.

Być może jednak Chrysler Group pozostanie na swoim terenie, w Ameryce Północnej. DaimlerChrysler rozważa również przejęcie ostatnimi czasy słabo prosperującej marki przez swojego z bezpośrednich rywali na rynku, koncern General Motors. Obie strony nie zajęły jednak oficjalnych stanowisk w tej sprawie.

Czytaj także:

Chrysler w rękach GM? 2007-02-19

Chrysler likwiduje i inwestuje 2007-02-15

Podobne wiadomości:

Chrysler likwiduje i inwestuje

Chrysler likwiduje i inwestuje

Aktualności 2007-02-15

Komentuj:

~szook 2007-02-27

O jezzzu!!!! Nie prosze nie róbcie tego. Nie chcę pracować w ABTO ZAZ GAZ czy UAZ. Już, oczyma wyobraźni mojej, widzę zmianę nazw na naszych cudownych autkach. Zamiast JEEP będzie GAZ albo UAZ, zamiast Chryslera 300c bedzie WOŁGA, natomiast PT Cruiser będzie się nazywał ŁADA 2999. O ZGROZO!!!! Ye wygldw ideologicynzch bde ymusyonz poryuci salon JEEP Chrzsler DODGE :(((((((((((((

~bugatti26 2007-02-26

Nie dość że zmarnotrawiliście TVR to teraz do Chryslera dupę przykladacie?.Wypad od Chryslera banda nieudolnikow nieudacznikow zacofanych komuną marenotrafców.Nikt was w TVR nie potrzebowal a tym bardziej w Chlyslerze was nie bendą potrzebować.Możecie sobie obietnicą wejścia do Chryslera dupę podetrzeć .POza tym zielonego pojecia nie macie o produkowaniu porzadnych samochodow z 5 gwiazdkami w testach bezpieczenstwaz wyposazreniem ful wypas.A o silnikach4-6-8-10-12(a w przyszlości także 14-16-18)cylindrowych diesla i benzynowych nie macie zielonego pojęcia.O zgrozoa tym bardziej o sytemach bezpieczeństwa ochrony pieszych napęcie hybrydowym itd itp tym bardziej nie macie pojęcia.Lepiej będzie jak wrucicie do swojego kraju a nie bedziecie zawracać dupy innymi niszczyć marnotrawić i psuć wszystko.

~Pablo 2007-02-26

Tego jeszcze tylko brakowało:(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.