mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rosną zyski Dębicy

Rosną zyski Dębicy

W trzecim kwartale 2013 roku przychody ze sprzedaży Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. wyniosły 545,1 mln zł i wzrosły o 2,0 proc. w stosunku do trzeciego kwartału 2012 roku.

Rosną zyski Dębicy
Z kolei za trzy kwartały 2013 roku, Spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 692,5 mln złotych, które były niższe o 7,6 proc. niż w analogicznym okresie 2012 roku. Jednakże w warunkach porównywalnych, tj. uwzględniając jednorazową sprzedaż zapasów opon marek innych niż Dębica w kwocie 155,1 mln zł, która miała miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku, przychody ze sprzedaży za trzy kwartały 2013 roku są wyższe o 1,7 proc. r/r.

Zysk netto za trzy kwartały 2013 roku wynosi 96,2 mln zł, a więc o 27,2 proc. więcej niż za trzy kwartały roku ubiegłego. Zysk netto za sam trzeci kwartał 2013 roku wyniósł 45,0 mln zł i wzrósł o 16,6 proc. r/r.

- Zysk netto po trzech kwartałach 2013 roku wzrósł o prawie 30%. Spółka wykorzystała swoją mocną pozycję, aby skorzystać z efektów rozpoczynającego się ożywienia na rynku opon. Ścisła współpracy z naszym strategicznym partnerem, koncernem Goodyear, a także poprawiająca się koniunktura w gospodarce międzynarodowej, stwarzają nadzieję na dobre wyniki w następnych kwartałach – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Tematy w artykule: opony opony Debica

Podobne wiadomości:

Polacy o oponach: jakie wyniki badania PZPO?

auto motor i sport 0000-00-00

Ogólny wniosek? Polacy nie doceniają codziennego znaczenia opon i mają małą świadomość prawidłowego ich użytkowania oraz ich wpływu na bezpieczeństwo jazdy i koszty.

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

~Oluchaa 2015-10-29

Rzeczywiście opony Dębicy są bardzo dobre i przy okazji przystępne cenowo. Nie ma to jak polski produkt. Zawsze ich używam i sprawdziły się w niejednych warunkach. Ciekawą marką jest również Prestige Tyres, z tym że oni zajmują się produkcją opon do widłaków. Szkoda że nie planują wypuścić linii samochodowej...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.