mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie Bosch w Polsce

Rośnie Bosch w Polsce

W wyniku sprzyjającej koniunktury na rynku międzynarodowym i polskim Grupa Bosch w Polsce odnotowała w 2010 roku obrót na poziomie 717 milionów euro, co oznacza wzrost o 12 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Rośnie Bosch w Polsce
Największym beneficjentem poprawy koniunktury w przemyśle był dział Techniki Przemysłowej, który zanotował w roku ubiegłym 27-procentowy wzrost obrotów. Wzrost sprzedaży samochodów wpłynął na pobudzenie obrotów w dziale Techniki Motoryzacyjnej. Obroty tego działu wzrosły o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Osiągnięty w 2010 roku wynik operacyjny był pozytywny. To efekt nie tylko wzrostu obrotów, ale również optymalizacji kosztów operacyjnych.

W 2010 roku kontynuowane były projekty strategiczne rozpoczęte w okresie kryzysu, mające na celu wzmocnienie pozycji Boscha w Polsce. W marcu 2010 roku zakończona została rozbudowa Fabryki Układów Hamulcowych we Wrocławiu, w wyniku której powierzchnia fabryki zwiększyła się dwukrotnie do 33 000 m2. W sumie przedsiębiorstwo zainwestowało w rozbudowę fabryki w ponad 22 miliony euro. Dzięki rozbudowie możliwe było uruchomienie produkcji nowych komponentów hamulcowych dla dużych europejskich producentów pojazdów.

Robert Bosch Sp. z o.o. w dalszym ciągu rozbudowywała w Warszawie Centrum Kompetencyjne IT. Centrum powstało w roku 2008 i oferuje Grupie Bosch kompleksowe usługi informatyczne. Jest to jedno z trzech Centrów Kompetencyjnych IT Boscha na świecie, obok Indii i Brazylii.

W 2010 roku przedsiębiorstwo zainicjowało projekt „Bosch dla budownictwa”. Projekt adresowany jest do firm budowlanych, deweloperów oraz projektantów i ma na celu prezentację coraz wyższych kompetencji koncernu w obszarze techniki budowlanej.
 
Na dzień 01.01.2011 Grupa Bosch w Polsce zatrudniała łącznie 2 200 pracowników, tj. o 140 osób więcej niż w roku poprzednim. Większość stanowisk pracy powstała w Fabryce Układów Hamulcowych we Wrocławiu. Liczba pracowników fabryki wzrosła do 821 osób, a do końca 2011 planowane jest zatrudnienie kolejnych 50 osób.

Grupa Bosch w Polsce z optymizmem weszła w rok 2011 i już w pierwszym kwartale osiągnęła dwucyfrowy wzrost obrotów. Wysoka dynamika sprzedaży powinna utrzymać się do końca roku. Zwiększać się będzie także zatrudnienie, przede wszystkim w fabryce we Wrocławiu.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Aktualności 2017-06-19

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman